THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа «Дитячий садок комбінованого вигляду «Горішок» Склала: Татарчук Тетяна Олександрівна Вихователь ІІ кв. кат. Шліссельбург 2015

Мета: Викликати естетичні почуття у дітей до шкільного вікупередачею художнього казкового образу малювання.

Завдання:

1. Навчальні:

  • Вправляти дітей навичкам нетрадиційної художньої техніки: малювання долонькою, ватними паличками

2. Розвиваючі:

  • Розвивати у дітей коліросприйняття та зорово-рухову координацію;
  • Розвивати у дітей дрібну моторикурук;
  • Розвивати вміння створювати колективну роботу, вільне спілкування з дорослими та дітьми;
  • Розширювати та активізувати словниковий запас дітей (восьминіжки, щупальці).

3. Виховні:

  • Виховувати в дітей віком акуратність під час малювання.

Попередня робота:

Перегляд мультфільму «Обережно восьминіжки» .

Обладнання:

Мультимедійне встановлення, тарілки з гуашшю, панно із зображенням морського дна, ватяні палички, вологі серветки.

Хід заняття:

Звучить пісенька восьминіжок із мультфільму «Обережно, восьминіжки» .

Хлопці, до нас у гості хтось прийшов. Як ви вважаєте, хто б це міг бути? (Відповіді дітей).

Це тато-восьминіг із мультфільму «Обережно, восьминіжки» .

Діти, давайте з вами пригадаємо, де живуть восьминіжки? (Відповіді дітей, потім правильна відповідь з'являється на інтерактивній дошці).

Якого кольору восьминіжки? (відповіді дітей, потім відповідь на інтерактивній дошці).

Яка у них сім'я: велика чи маленька? Хто є у сім'ї у восьминіжок? (мама, тато і багато діточок-восьминіжок, відповідь з'являється на інтерактивній дошці.)

Куди пішла мама – восьминіжка? (Відповіді дітей, відповідь на інтерактивній дошці).

Хто залишився спостерігати за діточками? (відповіді дітей, відповідь на інтерактивній дошці).

Як ви думаєте, тато-восьминіг добре доглядав своїх діток? Він їх годував? Милий? Водив гуляти? (Відповіді дітей).

А чим же діти-восьминіжки займалися на прогулянці? Що вони малювали?

Давайте з вами зробимо коло, і теж намалюємо восьминіжок.

Фізмінутка:

Крапка, крапка, кома-
Вийшла пика смішна.
Палиця, палиця, огірочок-
Вийшов чоловічок.

А ще додамо ніжок-
Вийшов восьминіжок.

Хлопці, а ви пам'ятаєте, що сталося на прогулянці з восьминіжками? (відповіді дітей, потім відповідь з'являється на інтерактивній дошці).

Ви знаєте, у тата-восьминога знову неприємності: його дітлахи-восьминіжки десь сховалися, і він не може їх знайти.

Давайте допоможемо татові-восьминогу знайти своїх діток.

Тоді подивіться, ось море, де сховалися восьминіжки. Наші долоні схожі на тулуб восьминога, а наші пальці - на його щупальці. Тому я вам пропоную намалювати восьминіжок долоньками. Я мачу свою долоню в тарілку з фарбою, а потім прикладаю її на лист із зображенням моря. Після цього витираю руки серветкою. У нас вийшов восьминіг. Залишилось намалювати йому обличчя. Для цього я візьму ватну паличку, макну її в коричневу фарбу і намалюю: крапку, крапку, кому.

Запам'ятали? Повторіть (Оповідання дітей).

Ви молодці! Все правильно мені відповіли, тоді вибирайте, якого кольору ваші восьминіжки і починайте малювати. Тільки пам'ятайте: біля моря не штовхайтеся, малюйте акуратно, щоб не забруднити себе та своїх друзів.

Якщо діти не можуть, педагог допомагає їм.

Підсумок:

Розглядаємо роботу, що вийшла.

Хлопці, вам сподобалося малювати долоньками?

Тато-восьминіг дякує дітям за допомогу, дарує їм подарунок і йде.

Заняття з малювання у другій молодшій групі

Тема: « Божа корівка»

Програмний зміст:

1.Знайомити дітей зі способом малювання ватною паличкоюза допомогою методу стукання.

2.Розвивати образотворчі навички та вміння, моторику рук.

3. Вчити дітей малювати комаху.

4. Продовжувати вчити створювати композицію на основі зеленого листочка.

5. Удосконалити техніку малювання гуашшю.

4. Розвивати почуття форми та кольору, інтерес до комах.

5. Викликати у дітей емоційний відгук на зміст вірша про сонечко.

6. Виховувати вміння бачити красу природи, розуміти її крихкість, викликати бажання оберігати.

Обладнання:

Іграшка «Сонечко» або картинка із зображенням сонечка. Листи паперу, вирізані у формі листя та тоновані в зелений колір. Гуаш червона та чорна. Ватні палички.

Клейонки, паперові серветки.

Попередня робота:

1. Спостереження за сонечком.

2. Розучування потішки:

Божа корівка,

Чорна голівка,

Полети на небо,

Принеси нам хліба,

Чорного та білого,

Тільки не горілого.

Хід заняття:

Діти, подивіться, хто у нас сьогодні в гостях, (Показ іграшки). Дізнаєтесь? Хто ж це?........

Правильно це сонечко. Згадайте, де ми могли їх бачити?

Ми часто зустрічалися з сонечками під час прогулянок.

Розкажіть, які вони, сонечка? Опишіть їх зовнішній вигляд. Чи подобаються вони вам? Чому? Як потрібно поводитися при зустрічі з цією комахою?

Правильно потрібно оберігати сонечок.

Хлопці подивіться, чомусь наша гостя сонечко, зовсім занудьгувала. Як ви вважаєте, чому?

Давайте ви зараз намалюєте сонечок - подружок для нашої гості. Але малювати ви будете сьогодні незвичайним способом(Не пензликами, а ватяними паличками та пальчиком). Ось таке сонечко має у вас вийти (показ готової роботи), а як ви малюватимете, я зараз поясню.

Подивіться на листку простим олівцемнамальована сонечко, вам потрібно спочатку розфарбувати контур сонечка ватною паличкою методом тичка (паличку тримати перпендикулярно листу, наступну цятку малювати поряд з попереднім – виходить смужка з маленьких цяток). Серединку теж зафарбовуватимете методом стусану.

Нагадайте мені, яким кольором має бути спинка? .......

Потім намалюємо голову і цятки на спинці біля сонечка, але вже пальчиком. Яким кольором голова та цятки у Б.к.? …….

Згодні? Але спочатку ми зробимо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка «Сонечко».

Ми сонечка (стрибки) -

Швидкі та спритні (біг на місці)!

По соковій траві ми повземо (хвилясті рухи руками),

А потім у ліс гуляти підемо (йдемо по колу).

У лісі чорниця (тягнемося вгору) та гриби (присідаємо).

Втомилися ноги від ходьби (нахили)!

І їсти ми давно хочемо (гладимо животик).

Додому скоріше полетимо («летимо» свої місця)!

Діти, бачите, у кожного з вас на столі лежать зелені листочки, на них намальований контур Б.к. ще гуаш червоного і чорного кольору, дві ватяні палички (одна для червоної, а інша для чорної гуаші), також серветки.

Навіщо вам вони знадобляться? …….

Починайте роботу.

Які красиві сонечка вийшли у вас, хлопці. Як справжні, живі сонечка.

Наша гостя дуже рада, що у неї з'явилося багато нових подружок. Тепер вона точно не нудьгуватиме.

БОЖА КОРІВКА

Жила-була сонечко. Вийшла якось вона зі свого будиночка і побачила яскраве сонечко. І воно побачило сонечко. Посміхнулося і полоскотало її теплими промінчиками. А коли сонечко освітило спинку сонечка, то всі побачили, що в неї немає цяток. Всі комахи в окрузі стали з неї посміюватися.

Яка ж ти сонечко, якщо в тебе немає чорних цяток, - говорили вони.

Та ти просто червоний жук, - вторили інші. Навіть сонечко зникло за хмарами. І сонечко заплакало, але тут сонечко знову виглянуло. Сонечко перестало плакати, підставило сонечку личко, і вони стали посміхатися один одному.

Людмила Черяпкіна
Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Повітряні кулі»

Програмні завдання:

1) Освітні:

Навчити зображати предмети про круглої формиодним рухом руки;

Продовжувати знайомити з основними кольорами (жовтий, зелений, синій, червоний);

2) Розвиваючі:

Розвивати дрібну моторику рук; координацію руху рук; почуття кольору, форми, розміру; розвивати естетичне сприйняття, мовлення та мислення.

3) Технічні:

Продовжувати формувати вміння правильно тримати кисть.

4) Виховні:

Виховувати дбайливе ставлення до речей, доброзичливе ставлення одне до одного.

Матеріали:

а) демонстраційні - повітряні кулі , нитки чотирьох кольорів (жовтий, зелений, червоний, синій).

б) роздаткові – пензлики, фарби, серветки, баночки з водою, аркуші паперу.

Форма проведення: спільна діяльність.

Методичні прийоми: організаційний момент, практичні вправи, фізкультхвилинка «Роздувайся моя куля», вправа для дихання, пальчикова гімнастика «Надуємо кулю з тобою», підбиття підсумків, заохочення дітей

Попередня робота:

Рухливі ігри та естетизовані розваги з повітряними кулями. Дидактична гра « Повітряні кулі» (розвиток почуття форми та кольору).

Хід заняття:

Вихователь повідомляє дітям, що має для них подарунок і просить відгадати загадку:

Я на свято поспішаю,

Їх за ниточку тримаю:

Червоний, жовтий, блакитний

Пливуть над головою,

Краще немає для дітлахів,

Чим повітряні.

- Кулі(допомагає, якщо дітям важко відповісти, показує кульку).

Кулька не надутий. Діти розглядають його, виділяють характерні ознаки. Вихователь: «Якого кольору кулька?»

Діти: "Червоний"

Вихователь пропонує надути кульку.

Дихальна гімнастика: «Надуємо швидко кульку, вона стає великою (Діти роблять дихальну гімнастику– підносять руки до губ, дмуть). Вихователь надує кульку, прив'язує ниточку такого ж кольору. Вихователь звертає увагу дітей те що, як куля збільшився у вигляді.

Вихователь пропонує дітям погратись із кулькою.

Фізмінутка: Діти встають у коло, беруться за руки Дорослий повільно вимовляє слова, відступаючи назад:

-«Роздувайся моя куля!

Роздувайся великий ... »

Усі зупиняються, тримаючись за руки та утворюючи велике коло. Вихователь продовжує: - «Залишайся такою і не лопайся… хлоп!»

-«Надуємо ще раз!» - Повторює слова гри. Кулька любить, коли її підкидають вгору і ловлять, кулька хоче полежати, кулька вміє стрибати (Діти виконують різноманітні рухи).

Вихователь: - Вам подобається грати з кулькою? Давайте намалюємо багато кульок.

Дуже люблять малюки

Фарби та олівці.

Ними будемо малювати

Що? Ти зможеш вгадати? (кулька)

Хлопці, сьогодні ми будемо малювати кольорові кулі. У вас на листочках намальованірізнокольорові ниточки. Давайте до червоної ниточки «прив'яжемо»червона кулька, до синьої – синя, до жовтої – жовта кулька, до зеленої – зелена кулька.

Але спершу приготуємо свої пальчики.

Пальчикова гімнастика.

Надуємо кулю з тобою,

(«куля»)

Він стає великим.

(розвести кисті)

Лопнув кулю, хоч був гарний,

(зімкнути кисті)

Став на ганчірочку схожий.

(«ганчірка»)

Вихователь показує дітям, як правильно тримати кисть (трьома пальцями, трохи вище залізного наконечника, стежить, щоб діти сиділи прямо. Спочатку діти виконують кругові рухи в повітрі, потім обережно вмочують пензлик спочатку у воду, потім у фарбу. Зайву фарбу віджимають об край баночки. Пензлик промивають від фарби, витирають серветкою.

Вихователь виставляє всі дитячі малюнки на виставку, проводить аналіз дитячих робіт, хвалить дітей, за необхідності допомагає дитині, яка не може при виконанні завдання.

Список літератури

1) Комарова, Т.С. Заняттяз образотворчої діяльності у другий молодшій групі дитячого садка. - М.: Мозаїка-Синтез, 2016. - 112 с.

2) Ткаченко, Т. З пальчиками граємо, мова розвиваємо (для дітей 3-5 років).- Єкатеринбург: ТОВ «Видавничий дім «Літур», 2016. - 48 с.

Публікації на тему:

Конспект освітньої діяльності з сенсорного розвитку групи раннього віку «Повітряні кулі»Заняття з сенсорного розвиткуу групі раннього віку«Повітряні кулі» Розробила: Бочкина І. Ф. м. Сергач 2015р. Завдання: Освітні:.

Тема заняття: « Ошатна ялинка». ( Колективна робота). Мета: вчити прикрашати ялинку, використовуючи нетрадиційні методималювання. Завдання: розвивати.

Конспект свята до 8 Березня «Повітряні кулі» у середній групіГрупа прикрашена різнокольоровими повітряними кулями, на стінах привітання мамам та висловлювання дітей про своїх мам. Програмний зміст:.

Конспект проведення заняття з малювання у другій молодшій групі «Дождик»Цілі: вчити дітей ритмічно наносити штрихи, розташовуючи їх по всьому листу; познайомити з природним явищем (дощем); вчити знаходити подібність.

Пр. сод: навчити дітей виконувати кругове плетінняза шаблоном з ниток, розвивати дрібну моторику рук, формуючи прийоми гобеленоплетіння.

Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Квіти на день народження ляльці Маші»Тема: "Квіти на день народження ляльці Маші." Мета: Познайомити про дітей з нетрадиційною технікоюмалювання пальцем Формування та розвиток.

Бібліотека «Програми виховання та навчання у дитячому садку» за загальною редакцією М. А. Васильєвої, В.В. Гербової, Т.С. Комарова.
Комарова Тамара Семенівна- завідуюча кафедрою естетичного вихованняМосковського державного гуманітарного університету ім. М.А. Шолохова, заслужений діяч науки РФ, професор педагогічних наук, професор, дійсний член Міжнародної академії наук педагогічної освіти, дійсний член Міжнародної педагогічної академії, дійсний член Академії проблем безпеки, оборони та правопорядку. Автор численних праць з різних питань дошкільної педагогіки, історії педагогіки, естетичного виховання, розвитку дитячої творчостіта художньо-творчих здібностей, наступності у вихованні та навчанні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, творець та керівник наукової школи. Під керівництвом Т.С. Комаровій захищено понад 90 кандидатських та докторських дисертацій.

Передмова

Образотворча діяльність, що включає малювання, ліплення та аплікацію, має велике значення для всебічного розвиткудошкільнят. Вона приваблює дітей, тішить їх можливістю самостійно створювати щось гарне. А для цього необхідне накопичення та розширення особистого досвіду дитини, набутого ним безпосереднім шляхом через органи почуттів; успішне оволодіння малюванням, ліпленням та аплікацією. Починати залучення дітей до образотворчої діяльності в умовах дошкільного закладу слід від 2 до 3 років.
Цей посібник адресовано вихователям, які працюють за «Програмою виховання та навчання в дитячому садку» за редакцією М. А. Васильєвої, В.В. Гербової, Т.С. Комарова, для організації та проведення занять з образотворчої діяльності у другій молодшій групі.
До книги включено програму з образотворчої діяльності для другої молодшої групи, планування роботи на рік та конспекти занять з малювання, ліплення та аплікації. Заняття розташовані у тому порядку, у якому їх слід проводити. Не означає, проте, що вихователі повинні сліпо дотримуватися запропонований у книзі порядок занять. Зміна послідовності занять – може бути продиктовано особливостями групи (наприклад, діти виховувалися у дошкільному закладіз першої молодшої групи), регіональними особливостями, необхідністю скоротити розрив між двома заняттями, що пов'язані за змістом і т.п.
Представлені у посібнику заняття розроблені з урахуванням наступних положень.
Образотворча діяльність є частиною всієї виховно-освітньої роботи в ДНЗ та взаємопов'язана з усіма її напрямками. Особливо важливе значення для виховання та розвитку дитини має зв'язок занять малюванням, ліпленням та аплікацією з грою. Різносторонній зв'язок підвищує інтерес дітей і до образотворчої діяльності та гри. При цьому необхідно використовувати різні форми зв'язку: створення зображень та виробів для гри (« гарна серветкав ляльковий куточок», «частування для іграшок-звірят» та ін); використання ігрових методівта прийомів; застосування ігрових та сюрпризних моментів, ситуацій («зліпити ведмедику друзів» тощо); малювання, ліплення, аплікація предметів для ігор, на теми ігор («Як ми грали в рухливу гру „Мисливці та зайці“ („Горобки та кіт“)» та ін.).
Для розвитку дитячої творчості необхідно створювати естетичне розвиваюче середовище, поступово залучаючи до цього процесу дітей, викликаючи у них радість, задоволення від затишної, гарної обстановки групи, ігрових куточків; включати в оформлення групи створені дітьми індивідуальні та колективні малюнки, аплікації. Велике значення мають естетичне оформлення занять; вдалий підбір матеріалів для занять, зручне та раціональне їх розміщення; доброзичливе ставлення педагогів до кожного малюка, емоційно-позитивна атмосфера заняття; шанобливе ставленнядорослих до дитячих малюнків, ліплення, аплікацій.
В основі розвитку будь-яких здібностей дітей лежить досвід безпосереднього пізнання предметів та явищ. Необхідно розвивати всі види сприйняття, включати в процес освоєння форми та величини предметів та їх частин почергові рухи за контуром кистей обох рук (або пальців), щоб образ руху рук закріплювався і на основі його дитина могла створювати зображення. Цей досвід слід постійно збагачувати та розвивати, формуючи образні уявлення про вже знайомі предмети.
Для того, щоб виробити у дітей свободу творчого рішення, необхідно навчити їх формотворчим рухам, рухам рук, важливим до створення зображень предметів різноманітних форм, – спочатку простим, та був складнішим. Це дозволить дітям зображати різноманітні предмети та явища навколишнього світу. Чим краще дитинаоволодіє формотворчими рухами у другій молодшій групі, тим легше і вільніше він створюватиме зображення будь-яких предметів, виявляючи творчість, надалі. Відомо, що будь-який цілеспрямований рух може бути зроблено на основі наявних уявлень про нього. Ставлення до руху, виробленому рукою, формується у процесі зорового і кінестетичного (рухово-дотикового) сприйняття. Формотворчі рухи руки в малюванні та ліпленні різні: просторові властивості зображуваних предметів у малюнку передаються лінією контуру, а в ліпленні – масою, об'ємом. Рухи руки при малюванні розрізняються за характером (силою натиску, розмаху, тривалості), тому розглядаємо кожен вид образотворчої діяльності, включеної в педагогічний процес, окремо. Разом з тим, всі види образотворчої діяльності повинні бути взаємопов'язані, адже у кожному з них діти відображають предмети та явища навколишнього життя, ігри та іграшки, образи казок, потішок, загадок, пісень тощо. Опанування формотворчими рухами забезпечує дітям свободу творчості, знімає необхідність постійного показу вихователем способів зображення, дозволяє активізувати досвід хлопців («Як ви обводили пальчиками форму, так і малюватимете»).
Створення зображень у малюванні, ліпленні та аплікації, а також формування творчості ґрунтуються на розвитку одних і тих же психічних процесів (сприйняття, образних уявлень, мислення, уяви, уваги, пам'яті, ручної вмілості), що розвиваються і в процесі образотворчої діяльності, якщо вихователь пам'ятає необхідність їх розвитку.
На всіх заняттях необхідно розвивати активність, самостійність та творчість дітей. Слід спонукати їх згадувати, що вони бачили цікавого довкола, що їм сподобалося; вивчати порівнювати предмети; запитувати, активізуючи досвід хлопців, що вони вже малювали, ліпили, як вони це робили; викликати дитину для показу іншим, як можна зобразити той чи інший предмет.
Кожне заняття має закінчуватися колективним переглядом усіх зображень, створених хлопцями. Важливо, щоб діти бачили загальний результат заняття, чули оцінку педагогом їх робіт, активно включалися в доступну їм розмову, оцінку виразних образів предметів, явищ; щоб кожна дитина бачила свою роботу серед робіт інших дітей. У процесі оцінки створених дітьми зображень важливо звертати увагу на найцікавіші їх, викликати позитивні емоції. Це сприяє підвищенню їхнього інтересу до образотворчої діяльності.
Працюючи з дітьми другої молодшої групи вихователі повинні враховувати особистий досвідкожної дитини та всієї групи в цілому. Особливості кожної групи можуть визначатися віком дітей (в одній групі можуть виявитися хлопці трохи старші; діти, що живуть в одному мікрорайоні або в різних; група може складатися з дітей, які перейшли до неї з першої молодшої групи). Перед вихователями стоїть завдання осмислити особливості своєї групи та скоригувати роботу з образотворчої діяльності відповідно до цього, ускладнюючи завдання у тих випадках, якщо група складається з дітей, які виховувалися у першій молодшій групі або з хлопців, які в масі своїй старші на 2–4 місяці. . Ускладнення можуть полягати у використанні ширшого кола матеріалів (включення більшої кількостіфарб, жирної пастели, сангіни), збільшення кількості зображень (не однієї ялинки, лялечки та інших., а кількох) тощо.
У представлених у цьому посібнику конспектах занять виділяються такі рубрики.
Програмний зміст.У цій рубриці вказується, які завдання навчання та розвитку вирішуються на занятті.
Методика проведення заняття.У цій частині послідовно розкривається методика проведення заняття, постановка перед дітьми образотворчого завдання та поступовий напрямок на отримання результату.
Матеріали.У цій рубриці перерахований весь наочний та роздатковий матеріал, необхідний для створення зображень.
Зв'язок з іншими заняттями та видами діяльності.Ця частина конспекту розкриває можливі взаємозв'язки заняття з різними розділами виховно-освітньої роботи, з іграми та іншими заняттями. Встановлення взаємозв'язку та його реалізація дозволить дітям різнобічно пізнати предмети та явища, збагатить їхній досвід.
У конспектах деяких занять ми пропонуємо варіанти тієї чи іншої теми, виду діяльності. Це дає педагогам можливість зрозуміти, що одні й самі образотворчі завдання можуть бути вирішені на різному тематичному змісті і надалі творчо ставитися до вибору тематики занять.
У другій молодшій групі щотижня проводиться 1 заняття з малювання, 1 з ліплення та один раз на два тижні 1 заняття з аплікації. Всього на місяць проводиться 10 занять (4 з малювання, 4 з ліплення та 2 з аплікації). В навчальному році 9 навчальних місяців, а отже, близько 90 занять. У ряді місяців 4,5 тижня (якщо в місяці 31 день), і якщо цього місяця додається одне заняття, педагог може взяти його з включених до конспектів варіантів занять або вибрати заняття на свій розсуд.
Ми сподіваємось, що ця книга допоможе педагогам дошкільних освітніх установв організації роботи з навчання малювання, ліплення та аплікації дітей 3-4 років, у розвитку їх творчості.

Програма з образотворчої діяльності

Розвивати естетичне сприйняття; звертати увагу дітей на красу навколишніх предметів (іграшки), об'єктів природи (рослини, тварини), викликати почуття радості. Формувати інтерес до занять образотворчою діяльністю. Вчити зображати в малюванні, ліпленні, аплікації прості предметита явища, передаючи їх виразність.
Включати в процес обстеження предмета руху обох рук з предмета, охоплення його руками, обведення предмета за контуром однією, потім інший рукою, спостерігаючи поглядом їх дією.
Розвивати вміння бачити красу кольору в об'єктах природи, одязі дітей, картинках, народних іграшках (димківські, філімонівські іграшки, матрьошки).
Викликати позитивний емоційний відгук на красу природи, витвори мистецтва (книжкові ілюстрації, вироби народних промислів, предмети побуту, одяг).
Вчити створювати як індивідуальні, і колективні композиції у малюнках, ліпленні, аплікації.

Малювання

Пропонувати дітям передавати в малюнках красу навколишніх предметів та природи ( блакитне небоз білими хмарами; падаючі на землю різнокольорові листки; сніжинки, що опускаються на землю і т.п.).
Продовжувати вчити правильно тримати олівець, фломастер, кисть, не напружуючи м'язів і сильно стискаючи пальці; домагатися вільного руху руки з олівцем та пензлем у процесі малювання. Вчити набирати фарбу на пензель: акуратно вмочувати її всім ворсом у баночку з фарбою, знімати зайву фарбу об край баночки легким дотиком ворсу, добре промивати кисть, перш ніж набрати фарбу іншого кольору. Привчати осушувати промиту кисть об м'яку ганчірочку або паперову серветку.
Закріплювати знання назв кольорів (червоний, синій, зелений, жовтий, білий, чорний), познайомити з відтінками (рожевий, блакитний, сірий). Звертати увагу дітей на підбір кольору, що відповідає зображуваному предмету.
Залучати дітей до декоративної діяльності: вчити прикрашати димківськими візерункамисилуети іграшок (пташка, козлик, кінь та ін.), та предметів (блюдечко, рукавички), вирізаних вихователем.
Вчити ритмічного нанесення ліній, штрихів, плям, мазків (опадають з дерев листочки, йде дощ, «Сніг, сніг паморочиться, біла вся вулиця», «Дощик, дощ, кап, кап, кап ...» та ін.).
Вчити зображати прості предмети, малювати прямі лінії (короткі, довгі) різних напрямках, перехрещувати їх (смужки, стрічки, доріжки, паркан, картата хусточка та ін). Підводити дітей до зображення предметів різної форми(округла, прямокутна) та предметів, що складаються з комбінації різних форм та ліній (неваляшка, сніговик, курча, візок, вагончик та ін.).
Формувати вміння створювати нескладні сюжетні композиції, повторюючи зображення одного предмета (ялинки на нашій ділянці, неваляшки гуляють) або зображуючи різноманітні предмети, комах тощо (в траві повзають жучки та черв'ячки; колобок котиться по доріжці та ін.). Вчити дітей розташовувати зображення на всьому аркуші.

Ліплення

Формувати інтерес до ліплення. Закріплювати уявлення про властивості глини, пластиліну, пластичної маси та способи ліплення.
Вчити розкочувати грудочки прямими і круговими рухами, з'єднувати кінці палички, сплющувати кулю, змінюючи його долонями обох рук.
Заохочувати дітей прикрашати виліплені предмети, використовуючи паличку із заточеним кінцем.
Вчити створювати предмети, які з 2–3 частин, з'єднуючи їх шляхом притискання друг до друга.
Закріплювати вміння акуратно користуватися глиною, класти грудочки та виліплені предмети на дощечку.
Вчити дітей ліпити нескладні предмети, які з кількох частин (неваляшка, курча, пірамідка та інших.). Пропонувати поєднувати виліплені фігурки в колективні композиції (неваляшки водять хоровод, яблука лежать на тарілці та ін.). Викликати радість від сприйняття результату спільної роботи.

Аплікація

Залучати дітей до мистецтва аплікації, формувати інтерес до цього виду діяльності. Вчити попередньо викладати на аркуші паперу у певній послідовності готові деталірізної форми, величини, кольору, а потім наклеювати отримане зображення на папір.
Вчити акуратно користуватися клеєм: намазувати його пензликом тонким шаром зворотний бікнаклеюваної фігури (на спеціально приготованій клейонці); прикладати стороною, намазаною клеєм, до аркуша паперу і щільно притискати серветкою.
Викликати в дітей віком радість від отриманого зображення. Формувати навички акуратної роботи.
Вчити створювати в аплікації на папері різної форми (квадрат, розета та ін.) предметні та декоративні композиціїз геометричних фігурі природних матеріалів, повторюючи і чергуючи їх за формою та кольором. Розвивати відчуття ритму.

До кінця року діти можуть
Виявляти емоційну чуйність при сприйнятті ілюстрацій, творів народного декоративно-ужиткового мистецтва, іграшок, об'єктів та явищ природи; радіти створеним ними індивідуальним та колективним роботам.
У малюванні
Знати та називати матеріали, якими можна малювати; кольори, визначені програмою; народні іграшки(матрьошка, димковська іграшка).
Зображати окремі предмети, прості за композицією та нехитрі за змістом сюжети.
Підбирати кольори, що відповідають зображуваним предметам.
Правильно користуватися олівцями, фломастерами, пензлем та фарбами.
У ліпленні
Знати властивості пластичних матеріалів (глини, пластиліну, пластичної маси); розуміти, які предмети можна їх виліпити.
Відокремлювати від великого шматка глини невеликі грудочки, розкочувати їх прямими та круговими рухами долонь.
Ліпити різні предмети, що складаються з 1-3 частин, використовуючи різноманітні прийоми ліплення.
В аплікації
Створювати зображення предметів із готових фігур.
Прикрашати заготовки з паперу різної форми.
Підбирати кольори, що відповідають зображуваним предметам, та власним бажанням; акуратно використати матеріали.

Зразковий розподіл програмного матеріалу на рік

Вересень

Заняття 1. Малювання «Знайомство з олівцем та папером»
Програмний зміст.Вчити дітей малювати олівцями. Вчити правильно тримати олівець, вести їм по паперу, не натискаючи надто сильно на папір і не стискаючи його в пальцях. Звертати увагу дітей на сліди, що залишаються олівцем на папері; пропонувати провести пальчиками за намальованими лініями та конфігураціями. Вчити бачити схожість штрихів із предметами. Розвивати бажання малювати.

Заняття 2. Ліплення «Знайомство з глиною, пластиліном»
Програмний зміст.Дати дітям уявлення про те, що глина м'яка, з неї можна ліпити, можна відщипувати від великої грудки маленькі грудочки. Вчити класти глину та виліплені вироби лише на дошку, працювати акуратно. Розвивати бажання ліпити.

3. Заняття 3. Малювання «Йде дощ»
Програмний зміст.Вчити дітей передавати малюнку враження від довкілля, бачити малюнку образ явища. Закріплювати вміння малювати короткі штрихи та лінії, правильно тримати олівець. Розвивати бажання малювати.

Заняття 4. Ліплення «Палички» («Цукерки»)
Програмний зміст.Вчити дітей відщипувати невеликі грудочки глини, розкочувати їх між долонями прямими рухами. Вчити працювати акуратно, класти готові виробина дошці. Розвивати бажання ліпити.

Заняття 5. Аплікація «Великі та маленькі м'ячі»
Програмний зміст.Вчити дітей вибирати великі та маленькі предмети круглої форми. Закріплювати уявлення про предмети круглої форми, їхню відмінність за величиною. Вчити акуратно наклеювати зображення.

Заняття 6. Малювання «Прив'яжемо до кульок кольорові ниточки»
Програмний зміст.Вчити дітей правильно тримати олівець; малювати прямі лінії зверху донизу; вести лінії невідривно, разом. Розвивати естетичне сприйняття. Вчити бачити у лініях образ предмета.

Заняття 7. Ліплення «Різні кольорові крейди» («Хлібна соломка»)
Програмний зміст.Вправляти в ліпленні паличок прийомом розкочування глини прямими рухами долонь. Вчити акуратно працювати з глиною, пластиліном; класти виліплені вироби та зайву глину на дошку. Розвивати бажання ліпити, радіти створеному.

Заняття 8. Малювання «Гарні драбинки»(Варіант "Красивий смугастий килимок")
Програмний зміст.Вчити дітей малювати лінії зверху донизу; проводити їх прямо, не зупиняючись. Вчити набирати фарбу на пензель, вмочувати її всім ворсом у фарбу; знімати зайву краплю, торкаючись ворсом до краю баночки; промивати кисть у воді, осушувати її легким дотиком до ганчірочки, щоб набрати фарбу іншого кольору. Продовжувати знайомити із квітами. Розвивати естетичне сприйняття.

Заняття 9. Ліплення «Бублики» («Баранки»)
Програмний зміст.Продовжувати знайомити дітей із глиною, вчити згортати глиняну паличку в кільце (з'єднувати кінці, щільно притискаючи їх одне до одного). Закріплювати вміння розкочувати глину прямими рухами, ліпити акуратно. Розвивати образне сприйняття. Викликати в дітей віком почуття радості від отриманих зображень.

Заняття 10. Аплікація «Кульки котяться по доріжці»(Варіант «Овочі (фрукти) лежать на круглій таці»)
Програмний зміст.Знайомити дітей із предметами круглої форми. Заохочувати обводити форму за контуром пальцями однієї та іншої руки, називаючи її (кругла кулька (яблуко, мандарин та ін.)). Вчити прийомів наклеювання (намазувати клеєм зворотний бік деталі, брати на кисть трохи клею, працювати на клейонці, притискати зображення до паперу серветкою та всією долонею).

Жовтень


Заняття 11. Малювання «Різнокольоровий килим із листя»
Програмний зміст.Розвивати естетичне сприйняття, формувати образні уявлення. Вчити дітей правильно тримати кисть, опускати її у фарбу всім ворсом, знімати зайву краплю об край баночки. Вчити зображати листочки способом прикладання ворсу пензля до паперу.

Заняття 12. Малювання «Кольорові клубочки»
Програмний зміст.Вчити дітей малювати злиті лінії круговими рухами, не відриваючи олівця (фломастер) від паперу; правильно тримати олівець; в процесі малювання використовувати олівці різних кольорів. Звертати увагу дітей на красу різнокольорових зображень.

Заняття 13. Аплікація «Великі та маленькі яблука на тарілці»
Програмний зміст.Навчати дітей наклеювати круглі предмети. Закріплювати уявлення про відмінність предметів за величиною. Закріплювати правильні прийоми наклеювання (брати на кисть трохи клею та наносити його на всю поверхню форми).

Заняття 14. Малювання «Кільця»(«Різнобарвні мильні бульбашки»)
Програмний зміст.Вчити дітей правильно тримати олівець, передавати у малюнку округлу форму. Відпрацьовувати кругоподібний рух руки. Вчити використовувати у процесі малювання олівці різних кольорів. Розвивати сприйняття кольору. Закріплювати знання кольорів. Викликати почуття радості від споглядання різнокольорових малюнків.

Заняття 15. Ліплення «Колобок»
Програмний зміст.Викликати у дітей бажання створювати у ліпленні образи казкових персонажів. Закріплювати вміння ліпити предмети округлої форми, розкочуючи глину між долонями круговими рухами. Закріплювати вміння акуратно працювати із глиною. Вчити паличкою малювати на виліпленому зображенні деякі деталі (очі, рот).

Заняття 16. Малювання «Рудуйся, міхур ...»
Програмний зміст.Вчити дітей передавати у малюнку образи рухомої гри. Закріплювати вміння малювати предмети круглої форми різної величини. Формувати вміння малювати фарбами, правильно тримати кисть. Закріплювати знання кольорів. Розвивати образні уявлення, уяву.

Заняття 17. Ліплення «Подарунок коханому цуценяті»
Програмний зміст.Формувати образне сприйняття та образні уявлення, розвивати уяву. Вчити дітей використовувати раніше набуті вміння та навички у ліпленні. Виховувати добре ставленнядо тварин, бажання зробити їм щось хороше.

Заняття 18. Аплікація «Ягоди та яблука лежать на блюдечку»
Програмний зміст.Закріплювати знання дітей про форму предметів. Вчити розрізняти предмети за величиною. Вправляти в акуратному користуванні клеєм, застосування серветки для акуратного наклеювання. Навчати вільно розташовувати зображення на папері.

Заняття 19. Ліплення за задумом
Програмний зміст.Закріплювати вміння дітей передавати у ліпленні образи знайомих предметів. Вчити самостійно визначати, що їм хочеться зліпити; доводити задумане остаточно. Виховувати вміння та бажання радіти своїм роботам.

Заняття 20. Малювання за задумом
Програмний зміст.Вчити дітей самостійно замислювати зміст малюнка. Закріплювати раніше засвоєні вміння та навички у малюванні фарбами. Виховувати бажання розглядати малюнки та радіти їм. Розвивати колірне сприйняття, творчість.

Листопад


Заняття 21. Малювання «Гарні повітряні кулі (м'ячі)»
Програмний зміст.Навчати дітей малювати предмети круглої форми. Вчити правильно тримати олівець, в процесі малювання використовувати олівці різних кольорів. Розвивати інтерес до малювання. Викликати позитивне емоційне відношеннядо створених зображень.

Заняття 22. Аплікація «Різнобарвні вогники в будиночках»
Програмний зміст.Вчити дітей наклеювати зображення круглої форми, уточнювати назву форми. Вчити чергувати гуртки за кольором. Вправляти в акуратному наклеюванні. Закріплювати знання кольорів (червоний, жовтий, зелений, синій).

Заняття 23. Ліплення «Крендельки»
Програмний зміст.Закріплювати прийом розкочування глини прямими рухами долонь. Вчити дітей по-різному згортати ковбаску, що вийшла. Формувати вміння розглядати роботи, виділяти подібність та відмінності, помічати різноманітність створених зображень.

Заняття 24. Малювання «Різнокольорові колеса»(«Різнобарвні обручі»)
Програмний зміст.Вчити малювати предмети круглої форми злитим невідривним рухом кисті. Закріплювати вміння промивати кисть, промочувати ворс промитого пензля про ганчірку (серветку). Розвивати сприйняття кольору. Закріплювати знання кольорів. Вчити дітей розглядати готові роботи; виділяти рівні гарні кільця.

Заняття 25. Аплікація на смузі «Кульки та кубики»

Цілі:

Завдання:

  • Вчити передавати образ сонця, весняних квітів, будову та форму використовуючи долоні рук.
  • Закріпити знання кольору (зеленого, жовтого, червоного, синього).
  • Виховувати дбайливе ставлення до природи.
  • Кохання та турботу до самого близькій людині- мамі.

Матеріал:Аркуш ватману, жовта, зелена, синя та червона пальчикова гуаш, ілюстрації сонечка, тюльпанів, кисті, серветки.

Хід заняття

Хлопці, настає прекрасний часроку Весна. Вся природа прокидається від довгого сну – яскравіше і тепліше світить сонечко, тане сніг, а на проталинах з'являються перші квіти! (розгляд ілюстрацій) І перше весняне свято- це свято наших мам, бабусь.

(Розгляд ілюстрацій із зображенням тюльпанів)

Хто з вас знає, як називається ця квітка ? (допомогти дітям, якщо не можуть)

Подивіться на нього, який він гарний. Якого він кольору? (червоний)Ось ніжка, де він стоїть. Вона називається "стебло". А це листочки. Якого кольору стеблинок та листочки? (зелені).

Ми сьогодні з вами будемо чарівниками, ні пензликом малювати, а долоньками.

А малювати ми будемо яскраве весняне сонце з теплими добрими променями, що зігрівають землю і на ній проростають перші весняні квіти– тюльпани! Цей малюнок ми подаруємо нашим мамам та бабусям.

Закатайте рукави та уважно дивіться, як ми малюватимемо промені сонечка. Свою долоню вмочую в фарбу і прикладаю її до жовтого кола - це сонечко без променів. І прибираю – у жовтого кола вийшов мій відбиток долоні. Подивіться брудна долоня, що потрібно зробити?

Так, витерти мокрою серветкою добре.

Давайте з вами потренуємося, ніби фарба стоїть біля нас

Обмочуємо долоню у фарбу, прикладаємо до аркуша паперу. Ще раз спробуємо (Другий раз)вмочуємо в фарбу і прикладаємо.

Тепер ми намалюємо промені сонечка! Акуратно, по одному вмочуємо долоню в фарбу, і прикладаємо її до кола! Працюємо акуратно. Набирайте на долоню фарбу добре, щоб промені у сонечка були яскравими.

А якого кольору у нас фарба (жовта). Молодці

(Допомагаю у процесі роботи.)

Коли закінчуєте, витирайте долоні серветками.

Ой, яке веселе весняне сонечко в нас вийшло! Давайте помилуємося ним!

Гріє-зігріває землю сонечко і ось вони, перші тюльпани вже з'явилися, такі яскраві та веселі – дивляться на сонечко і радіють разом із ним навесні!

Малювати квітку я теж буду долонькою.

«Наші руки, як квіточки,
Пальчики, як пелюстки.
Сонце прокидається
Квіти розкриваються.
У темряві вони знову
Будуть дуже міцно спати»

Для цього я опущу долоню в червону фарбу і додаю її до верхньої частини листа. А тепер я витру долоню ганчіркою. Далі мені знадобиться зелена фарба. Я візьму пензлик, вмочу її в зелену фарбу і намалюю від квіточки зверху вниз зелену лінію – стебло.

От і вийшла квітка.

А тепер і ви спробуйте по черзі намалювати під нашим сонечком тюльпанчики.

(Допомога дітям у виконанні малюнка кольорів).

Молодці, хлопці! Добре постаралися. Гарний подаруноквийшов у нас!

А тепер підемо мити наші ручки, щоб вони були чисті.

THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму