THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму

Олена Філонова

Цілі: Ознайомити дітей з різними видами знаків. дорожнього руху. Створення радісного настрою.

Завдання: 1. Дати дітям уявлення про різних знакахдорожнього руху та їх призначення.

2. Розвивати кругозір дітей, здатність класифікувати предмети (знаки).

3. Продовжувати формувати почуття відповідальності своє життя.

4. Закріплювати знання про те, що дорогу потрібно переходити пішохідним переходом.

Матеріали: Дорожні знаки, макет світлофора, кружки (червоні, жовті, зелені, картинки з видами транспорту).

Попередня робота: Бесіда про сигнали світлофора, розгляд знаків, розучування загадок та віршів про правила дорожнього руху

Хід заняття:

Вихователь: Привіт, хлопці!

Діти: Вітаю.

Вихователь: Хлопці, сьогодні я хочу запросити вас на прогулянку по нашому місту. Уявіть, що ми вийшли з дитячого садка надвір і пішли пішки.

(на дошці висить макет із зображенням вулиці з пішохідним переходом, машинами та пішоходами)

Вихователь: Як зараз ми називаємося?

Діти: Пішоходи

Вихователь: Як називається доріжка, якою ходять пішоходи?

Діти: Тротуар

Вихователь: Подивіться, скільки багато машин їздять дорогою, а хто знає, як називається ця дорога?

Діти: Проїжджа частина

Вихователь: Хлопці, ми живемо у великому красивому містііз зеленими широкими вулицями та проспектами. Ними рухаються багато легкових і вантажних автомашин, їдуть тролейбуси, автобуси і ніхто нікому не заважає. Це тому, що є чіткі та суворі правила для водіїв машин та пішоходів. Щоб зберегти своє здоров'я і життя, ми повинні суворо дотримуватись встановлених правил дорожнього руху. А запам'ятати їх якнайшвидше нам допоможе наш сьогоднішній друг, який прийшов до нас у гості.

Вихователь: Він має по три очі,

По три з кожного боку!

І хоча ще жодного разу

Не дивився він о восьмій відразу –

Всі очі йому потрібні.

Він висить тут з давніх-давен

І на всіх дивиться впритул.

Хто ж це?

Діти: Світлофор

Вихователь: А навіщо він потрібен, хлопці?

Діти: Щоб регулювати рух

Вихователь: У світлофора є три сигнали вогник:

Червоне світло - найсуворіше. Стій! Дороги далі немає, шлях для всіх закритий!;

Жовте світло – попередження, чекай сигналу для руху;

Зелене світло – каже «Проходьте, шлях відкритий

Вихователь: Діти, на який сигнал світлофора можна переходити дорогу?

Діти: На зелене світло

Вихователь: Молодці, хлопці! Давайте ми з вами пограємось у гру?

Вихователь: Вона називається «Збери правильно світлофор». Мені потрібний помічник. Хто хоче допомогти мені?

(виходять діти)

Вихователь: Хлопці, ваше завдання - правильно розставити по порядку всі кольори світлофора Отже, починаємо!

(Діти розставляють гуртки в певному порядку)

Вихователь: Подивіться, хлопці, правильно вони зробили?

Діти: Так


Вихователь: Правильно, сідайте! А ще світлофор приготував для всіх загадки. У нього є помічники, називаються вони дорожні знаки. Чи чули ви про них?

Діти: Так

Вихователь: Отже, перша загадка, слухайте уважно!

1. По смужках чорно-білим

Пішохід крокує сміливо

Хто з вас, хлопці, знає

Знак про що попереджає?

Дай машині тихий хід.

Діти: Пішохідний перехід

Вихователь: хлопці, подивіться, нашого дорожнього знаку "Пішохідний перехід"не вистачає. Мені потрібний помічник, хто допоможе його знайти.

(виходить дитина та обирає відповідний знак)

Вихователь: Хлопці, подивіться, правильно? Навіщо потрібний цей знак?

Діти: Він показує нам, де можна переходити дорогу

2. Їздять тут одні машини

Грізно їх мелькають шини

У тебе велосипед?

Значить, стоп! Дороги немає!

Діти: Рух на велосипедах заборонено.

Вихователь: подивіться, знаку «Рух на велосипедах заборонено»не вистачає! Хто допоможе його знайти?

Вихователь: правильно хлопці, подивіться?

Діти: Цей знак нас попереджає про те, що тут їздити на велосипедах дуже небезпечно

3. Я хочу запитати про знак,

Намальовано знак ось так:

У трикутнику хлопці

З усіх ніг біжать кудись.

Діти: Обережно діти.

Вихователь (виходить одна дитина)

А про що свідчить нам цей знак?

Діти: Цей знак означає "Обережно діти". Водій здалеку бачить цей знак і зменшує швидкість, бо тут дорогу можуть переходити діти.

Вихователь: А де зазвичай ставлять такі знаки?

Діти: Біля шкіл, дитячих садків.

4. Круглий знак, а в ньому віконце.

Не поспішайте з гарячого,

А подумайте трошки,

Що тут, звалище цегли?

Діти: В'їзд заборонений.

Вихователь: Хлопці, хто допоможе його знайти? (виходить одна дитина)

А про що свідчить нам цей знак?

Діти: Що проїзд заборонено

Вихователь: Ось бачите, скільки помічників на дорозі біля світлофора А зараз ми уявимо, що ми водії. А ви знаєте, хто це такі?

Діти: Ті, хто сидять за кермом автомобіля?

Фізхвилинка: «Ми – шофери»

(Діти повинні показувати рухи)

Качу, лікую

На весь опор

(Діти крокують)

Я сам-шофер

(Імітують управлінням кермом)

І сам – мотор

(кругові рухи плечима)

Натискаю на педаль

(згинають ногу в коліні)

І машина мчить у далечінь.

(біг на місці)

Вихователь: Хлопці, а які види транспорту ви знаєте?

ДітиОсі: наземний, повітряний, водний.

Вихователь: Який транспорт відноситься до наземного вигляду?

Діти: легковий автомобіль, автобус, тролейбус, вантажівка і т.д.

Вихователь: Який транспорт відноситься до повітряного вигляду?

Діти: літак, вертоліт.

Вихователь: Який транспорт відноситься до водного вигляду?

Діти: корабель, пароплав, теплохід

Вихователь: молодці! Давайте ми з вами пограємось у гру «Підбери картинку».

Вихователь: У вас під стільцями лежать картинки, треба підібрати картинки до видів транспорту

Вихователь: Подивіться, правильно хлопці? Який це вид транспорту? Де він їздить?

Діти: На дорогах.

Вихователь

Діти: В небі.

Вихователь: Подивіться, хлопці, все правильно? Який це вид транспорту? Де ми можемо зустріти його?

Діти: На воді.

Вихователь: Правильно хлопці

Вихователь: Хлопці, я хочу з вами пограти у гру «Збери картинки». На столі лежать розрізні малюнки, діти підбирають малюнки і викладають зображення.

Вихователь: Молодці хлопці, ви впоралися із завданням


Вихователь: Хлопці, для вдалого завершення нашої прогулянкия хочу пограти з вами в одну цікаву гру. Вона називається "Це я, це я, це всі мої друзі"я задаватиму вам запитання, а ви будете на них відповідати.

Хто з вас у трамваї тісному поступається старшим місцем?

Хто летить уперед так скоро, що не бачить світлофора?

Хто з вас йде вперед тільки там, де перехід?

Вихователь: Молодці хлопці! На цьому наша цікава прогулянка добігла кінця.

На вулиці будьте уважні діти!

Твердо запам'ятайте це правило!

Правило це пам'ятай завжди!

Щоб не сталося з вами лихо!

Вихователь: Вам сподобалась наша прогулянка містом? Що найбільше сподобалося?


Проект з ПДР для середньої групи

"У країні Правил Дорожнього Руху".

Вид проекту: пізнавально - ігровий.

Тривалість проекту: короткостроковий.

База для реалізації проекту: середня група

Учасники проекту : діти, батьки та вихователі середньої групи.

Кожному учаснику проекту важливо пам'ятати про те, що реалізація проекту сприяє не тільки формуванню основ безпечної поведінкина вулиці, а й розвитку дитини як особистості (його мислення, мови, емоційної сфери, сенсорних навичок, фізичного розвитку).

Термін реалізації проекту: три тижні.

Предмет вивчення:

Процес формування основ культури безпеки з ПДР у виховно- освітньої діяльностіу дітей середнього дошкільного віку.

Передбачуваний результат:

* Діти вміють орієнтуватися у надзвичайних ситуаціях, знаходити шляхи вирішення та виходу з них.

* Вміють правильно поводитися в незнайомому та людному місці.

* Знають: призначення світлофора та кожного його кольору; правила поведінки на проїжджій частині, у транспорті; як правильно переходити вулицю; хто такі

пішоходів.

Гіпотеза: Якщо діти з ранніх роківзрозуміють і засвоять Правила дорожнього

руху, вони зможуть уникнути небезпечних ситуацій та зберегти своє життя.

Можливі ризикипроекту : засвоєння матеріалу залежить від індивідуальних особливостейдітей.

Основний напрямок проекту: попередження дитячого дорожньо-

транспортного травматизму. Заходи проводяться у вільний від освітньої діяльності час у вигляді розмов пізнавального циклу, спостережень за рухом транспорту, читання художньої літератури, відгадування загадок, що розвивають, пізнавальних та рухливих ігор; поповнення куточка за Правилами дорожнього руху

Актуальність теми : Проект присвячений актуальною проблемою- Навчання дітей дошкільного віку правилам дорожнього руху. Всі ми живемо в суспільстві, де треба дотримуватись певних норм і правил поведінки в дорожньо-транспортній обстановці. Найчастіше винуватцями дорожньо-транспортних пригод є самі діти, які грають поблизу доріг, переходять вулицю до недозволених місцях, неправильно входять у транспортні засоби та виходять з них. Приводять до цього елементарне незнання правил дорожнього руху та байдуже ставлення дорослих до поведінки дітей на проїжджій частині. Діти відсутня захисна психологічна реакція на дорожню обстановку, яка властива дорослим. Вони ще не вміють належним чином керувати своєю поведінкою.

Бажання постійно відкривати щось нове, безпосередність часто ставлять їх перед реальними небезпеками в дорожній обстановці, що швидко змінюється. Ось чому з самого раннього вікунеобхідно вчити дітей безпечної поведінки на вулицях, дорогах, у транспорті та правилам дорожнього руху. В обов'язково повинні брати участь і батьки, і дошкільні заклади.

Ціль: Формування у дітей дошкільного віку основ безпечного

поведінки на дорозі, на вулиці та в транспорті. Закріпити уявлення дітей про те, що правила, передбачені пішоходам, пасажирам та водіям необхідно чітко знати та дотримуватись.

Завдання:

Освітні:

Ознайомити дітей із правилами дорожнього руху, будовою вулиці, дорожніми знаками;

Сформувати уявлення про призначення світлофора та його сигнали;

Навчити дітей передбачати небезпечну подію, вміти по можливості її уникати, а при необхідності діяти.

Розвиваючі:

Розвивати обережність, уважність, самостійність, відповідальність та обачність на дорозі;

Стимулювати пізнавальну активність, сприяти розвитку комунікативних навичок.

Мовні:

сприяти розвитку мовлення дітей, поповненню активного та пасивного словника дітей у процесі роботи над проектом;

Розвивати зв'язне мовлення.

Виховні:

Виховувати навички особистої безпеки та почуття самозбереження

Проблемні питання:

1. Навіщо треба формувати в дітей віком знання ПДР?

2. Яка роль гри у вивченні правил дорожнього руху?

3. Яку роль виконують батьки у формуванні правил поведінки на вулиці?

4. Як навчити дитину отримані теоретичні знання пропускати через продуктивну діяльність, а потім реалізовувати в іграх та повсякденному житті?

5. Яка небезпека може виникнути на вулиці? Якщо дитина не вміє

правильно оцінювати ситуацію.

Гіпотеза дослідження:

Позитивна ефективність у дітей середнього дошкільного віку щодо формування навичок безпечної поведінки на вулиці може бути досягнута, якщо у різних видахдіяльності (самостійної, спільної, безпосередньо освітньої) буде включено інформацію з безпеки руху, про правила дорожнього руху, про можливих ситуаціяхна дорозі та варіантах уникнення подібних ситуацій.

Очікувані результати:

Забезпечення умов для організації діяльності МБДОУ з охорони та безпеки життя дитини;

Зміцнення спільної співпраці МБДОУ та ДІБДР щодо

профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму;

Розробка короткострокового плану роботи з дітьми середньої групи та

їхніми батьками в рамках ознайомлення дитини з правилами дорожньої

рухи;

Формування в дітей віком правильного розуміння значимості правил

дорожнього руху, свого місця як учасника дорожнього руху,

розвиток необхідних цього навичок і умінь.

Методи дослідження:

1. Безпосередньо-освітня діяльність:

2. Художня творчість.

4. Читання художньої литературы.

5. Цільові прогулянки та екскурсії вулицями міста.

7. Дослідно-експериментальна та пошукова діяльність.8. Ігрова діяльність: дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі ігри.

9. Проведення вікторини на тему проекту.

10. Розбір ситуацій, застосування здобутих теоретичних знань на

практиці.

11. Тематичні занурення на тему проекту.

12. Робота з батьками.

13. Використання аудіо- та відеоматеріалів з проблеми ПДР.

Етапи проекту:

1 етап (постановка проблеми):

Постановити проблему перед дітьми «Для чого потрібно знати

правила дорожнього руху?";

Визначити продукт проекту:

а) знання правил дорожнього руху;

б) проведення ігрового тренінгу на тему проекту.

2 етап (обговорення проблеми, прийняття завдань):

Довести до дітей важливість цієї проблеми: «Незнання правил

дорожнього руху може призвести до біди!»;

Підібрати художню літературу, аудіо- та відеоматеріали

підготувати наочний ілюстрований матеріал на тему проекту;

Скласти перспективний планроботи з проекту;

Вивчити методичну літературу.

Провести з дітьми бесіди на тему: «Увага, дорожні знаки!»,

«Як вести себе на вулиці та в транспорті?», «Які правила дорожнього

руху ви знаєте?», «Хто керує дорогою?»;

Поповнити предметно-розвивальне середовище;

Провести з батьками анкетування, тестування.

3 етап (робота над проектом):

Організувати роботу з вирішення завдань проекту через:

1. Безпосередньо-освітню діяльність:

- «Знаки дорожні пам'ятай завжди»;

- «Про роботу ДІБДР»;

- «Обережно, дорога!»;

- «Правила для пасажирів»;

- "Транспорт на вулицях міста".

2. Художня творчість:

Малювання: "Придумай новий дорожній знак", "Вулиці міста";

Ліплення: «Веселий світлофор», «Постовий»;

Аплікація: «Дорожній знак», «Шумне перехрестя».

3. Ситуаційно-імітаційне моделювання.

4. Читання художньої літератури: Бедарєв О. «Абетка безпеки», Верьовка В. «Вчимося переходити дорогу», Волкова С. «Про правила дорожнього руху», Домоховський А. «Чудовий острівець», Житков Б. «Світлофор», Ірішин В .«Прогулянка містом», Клименко В. «Події з іграшками», Кожевніков В. «Світлофор», Кончаловська Н. «Самокат», Мигунова І. «Друг світлофор», Міхалков С. «Дядя Степа», «Моя вулиця» , «Три чудові кольори», «Погана історія»; Обойщиков До «Світлофорик», Тарутін О. «Для чого нам світлофор», Хурманек Д. «Перекресток» та інші.

5. Цільові прогулянки та екскурсії вулицями міста, спостереження за діями пішоходів в умовах вулиці; аналіз кожної ситуації.

6. Розгляд ілюстрацій, картинок.

7. Перегляд навчальних мультфільмів темі ПДР: «Смішарики: «Абетка безпеки», «Уроки тітоньки Сови. Мультфільми про ПДР для дітей» і т.д.

8. Дослідно-експериментальна та пошукова діяльність.

9. Дидактичні ігри: «Будь уважним», «Види перехресть»,

"Доскажи слівце", "Наша вулиця", "Постав дорожній знак", "Правильно розклади", "Світлофор", "Вгадай-но", "Дізнайся за описом", "Це я, це я, це всі мої друзі!" .

9. Рухливі ігри: «Дорожні знаки та автомобілі», «Пішоходи та автомобілі», «Світлофор» та інші. 10. Сюжетно-рольові ігри: «Поїздка автобусом», «Подорож містом».

11. Відгадування загадок.

12. Проведення з дітьми вікторини "Пішохід на вулиці".

13. Розбір ситуацій: «Як правильно перейти через дорогу?», «Які

знаки допомагають пішоходу в дорозі?», «Чого не повинно бути?», «Що потрібно знати, якщо знаходишся на вулиці один?».

14. Тематичні занурення на тему проекту - зустрічі з інспекторами ДПС, відвідування регульованих перехресть, екскурсія до відділу ДІБДР.

15. Проведення з батьками:

Консультації: «Як навчити дитину дотримуватися правил дорожнього

руху».

Практикума «Як вчинити у цій ситуації?»

Розміщення інформації в батьківському куточку: "Пам'ятка за правилами дорожнього руху", "Це потрібно знати".

4 етап (презентація):

Провести ігровий тренінг«Хто найкраще знає правила дорожнього руху»;

Представити продукт проекту - макет вулиці.

Отримані результати:

Умови для організації діяльності МБДОУ з охорони та безпеки життя дитини були оцінені позитивно та педагогічним колективом, та інспекторами ДІБДР, та батьками;

Розроблений короткостроковий план роботи з дітьми середньої групи та їх батьками в рамках ознайомлення дитини з правилами дорожнього руху успішно виконано, поставлених цілей досягнуто, поставлено нову мету педагогічного проекту;

За підсумками педагогічної діагностикинаприкінці проведення проекту більшість дітей з'явилося і продовжило формуватися правильне розуміння значимості правил дорожнього руху їхнього життя і здоров'я. З дітьми, які показали середні результати освоєння матеріалу, намічено індивідуальні маршрути розвитку на тему проекту, проведено рекомендаційні розмови з батьками.

У ході проведення проекту висунута раніше гіпотеза щодо динаміки ефективності формування навичок та умінь поведінки на

вулиці в дітей віком середнього віку повністю підтвердилася. Саме завдяки висвітленню інформації про ПДР з різних сторін та включенню цієї інформації в різні видиДіяльність дітей була досягнута прямо пропорційна позитивна динаміка після проведення проекту.

Особливого значення, виходячи з особливостей віку дітей, для проекту мала ігрова діяльність, де за допомогою моделювання, розподілу ролей, делегування певних повноважень дітям було закріплено теоретичні знання щодо правил безпечної поведінки на дорозі, у транспорті, у дорозі.

Список використаної літератури та джерел:

Методична література:

1. Авдєєва Н.М., Стеркіна Р.Б., Князєва О.Л. «Основи безпеки

дітей дошкільного віку»;

2. Біла К.Ю. «Як забезпечити безпеку дошкільнят»;

3. Добряков В.А. «Три сигнали світлофора»;

4. Кір'янов В.М. «Профілактика дитячого дорожньо-транспортного

травматизму»;

5. Коган М.С. «Правила дорожні знати кожному належить»;6. Рубляк В.Е. "Правила дорожнього руху";

7. Смушкевич Є.С., Якупов А.Я. «ми вулицею йдемо»;

8. Степанкова Е.Я. «Дошкільникам – про правила дорожнього

руху».

Картотека віршів та творів з ПДР.

Методична література:

1. Сауліна Т. Ф. Три сигнали світлофора: Ознайомлення дошкільнят з правилами дорожнього руху: Для роботи з дітьми 3-7 років. – М.: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2010. – 112с. : кол. Увімк

2. Авдєєва, Н. Н. Безпека на вулицях / Н. Н. Авдєєва. М.: ТОВ «Видавництво АСТ-ЛТД», 2003

3. Е. Я. Степаненкова, М. Ф. Філенко «Дошкільникам про правила дорожнього руху».

4. Богуславекая З. М. Розвиваючі ігри для дітей молодшого дошкільного віку / З. М. Богуславекая, Є. О. Смирнова. М.: Просвітництво, 2003

5. Піддубна Л. «Правила дорожнього руху для середньої групи»

6. Клименко, В. Р. Навчайте дошкільника правилам руху / В. Р. Клименко. - М.: Просвітництво, 2007.

7. Дорохов, А. А. Зелений, жовтий, червоний/А. А. Дорохов. - М.: Дитяча література, 2002



17

Конспект проведення бесіди з дітьми середньої групи з ОБЖОбережно, зимова дорога! »

Ціль: формування основ безпечної поведінки на зимовій дорозі.

  • Розповісти дітям про небезпеки, які їх чатують на зимовій дорозі. Вчити безпечну поведінку на дорозі під час прогулянок.
  • Закріпити знання дітьми правил поведінки на проїжджій частині, знання про дорожні знаки, острівець безпеки.
  • Розвивати мовлення дітей, логічне мислення, спритність, увага.

Обладнання: дорожні знаки – картинки, Курочка, макет пішохідного переходу, д\і « Червоний, жовтий, зелений»

Хід розмови:

Хлопці, сьогодні я хочу вам розповісти одну історію про курочку:

Перебігала Курка, де потрапило вулицю

І тепер їй тяжко, сльози ллє бідолаха.

— Як ви вважаєте, чому плаче Курка, що з нею сталося?

Відповіді дітей.

Правильно, Курка перебігала вулицю, не дотримуючись правил дорожнього руху. Давайте навчимо її правилам поведінки на дорозі?

Відповіді дітей.

Ми пограємо гру "Правила дорожнього руху".Я кидатиму м'яч і питатиму правила поведінки на проїжджій частині, а ви мені будете відповідати:

1) Де їздять машини?

2) Як називається ця частина дороги?

3)Де мають ходити пішоходи?

4) Як називається ця частина дороги?

5) Які предмети на дорозі допомагають нам та водіям?

6) Де можна переходити вулицю? А ще? А ще?

7) Що робити, якщо ви почали рухатися пішохідним переходом, але загорівся зелений сигнал світлофора для машин і вони почали рух?

8) Як називається це місце на пішохідному переході?

Ви добре знаєте правила дорожнього руху, але чи знаєте знаки? Я пропоную вам зіграти в гру "Назви знак", ви повинні назвати знак і пояснити, для чого він потрібен на дорозі.

Гра « Назви знак»

— Знаки ви згадали, Курочка багато у вас навчилася, але тепер давайте їй на прикладі покажемо, як правильно переходити через дорогу.

Ігрова ситуація «Острівець безпеки»(Діти грають у гру, з дотриманням правил поведінки на проїжджій частині: одні діти - пішоходи, одні - водії, одна дитина - світлофор)

— Хлопці, ми з вами багато чого навчили Курку, але я хочу вам нагадати про пору року: зараз у нас зима, зимові дороги таїть у собі багато небезпек. Яких?

Відповіді дітей.

— Правильно, дорога дуже слизька, і ходити нею треба обережно. Ось тут на картинках показані приклади правильно і неправильної поведінкина дорозі. Давайте їх розглянемо та обговоримо:

  • Ожеледиця на тротуарі
  • Річка та лід, ігри дітей
  • Одяг у зимовий період
  • Пішоходи та водії, як поводитися на слизькій дорозі.

— Хлопці, Курочка каже вам спасибі, вона тепер дотримуватиметься правил поведінки на дорозі, а вам вона радить бути уважними на зимовій слизькій дорозі.

Назва: Конспект заняття з правил дорожнього руху в середній групі«Обережно зимова дорога»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, ООД, ПДР, Середня група

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МДОУ дитячий садок№5 «Зірочка» місто Нея
Місце розташування: місто Нея, Костромська область

Ольга Генералова
Конспект заняття з ПДР у середній групі «Граємо, правила дорожнього руху вивчаємо»

Ольга Генералова

Конспект заняття з ПДР у середній групі« Граємо, правила дорожнього руху вивчаємо».

Ціль: Формування знань про правила дорожнього руху.

Завдання:

1. Закріплювати у дітей уявлення про дорожніх знаках, світлофор, тротуар та інші атрибути, пов'язані з правилами дорожнього руху.

2. Вчити дітей правиламбезпечної поведінки на дорозі, орієнтування під час використання макету.

3. Розвивати культуру спілкування, збагачувати словник.

4. Виховувати усвідомлену позицію пішохода та безпеки дорожнього руху.

5. Коригувати основні пізнавальні процеси дітей (дрібна та загальна моторика, пам'ять, увага та ін.)

УстаткуванняОцінка: макет вулиці міста, дерево зі знаками, макет світлофора, маленькі світлофори, медалі.

Хід заняття:

Діти заходять у групу, вихователь показує їм макет вулиці міста (без дорожніх знаків, з машинок створені аварійні ситуації на дорозі).

Вихователь: - В одній далекій казковій країні є маленьке іграшкове місто. Жили – не тужили мешканці цього містечка. Вони були в велику дружбуз дорожніми знаками, виконували все правила руху, поважали та слухали головного Світлофора. Тому в цьому місті завжди панував порядок та спокій на вулицях. Але одного разу на місто налетів злий і могутній ураган і забрав усе дорожнізнаки в дрімучий ліс. Подивіться, що сталося у місті. (Діти розглядають макет, обговорюють аварійну ситуацію: ні дорожніх знаків, аварії машин, зник світлофор).

Вихователь: - Так, хлопці, у місті не порядок. Знаки треба рятувати і на місце повертати. Ось як це зробити? (Діти висловлюються).

Вихователь: - Давайте допоможемо жителям казкової країни, вирушимоу дрімучий ліс виручати дорожні знаки. Шлях далекий, але щоб вибратися з міста, нам треба згадати правила дорожнього руху.

Вихователь: - Скажіть, що таке вулиця? (Відповіді дітей).

Вихователь: На кожній вулиці є проїжджа частина Як ви вважаєте, навіщо вона потрібна? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Правильно, проїжджа частина потрібна для руху транспорту. З двох сторін проїжджої частини є спеціальні доріжки. Як вони звуться?

Діти: - Тротуари.

Вихователь: - А навіщо потрібні тротуари? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Цілком вірно, для людей. Дорослі та діти ходять тротуаром пішки. Тож їх називають?

Діти: - Пішоходами.

Вихователь: - А якщо потрібно перейти проїжджу частину? Де це можна зробити? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Так, хлопці, дорогупотрібно переходити у спеціальних місцях, які називаються пішохідними переходами. А як ви дізнаєтесь про це місце? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Правильно! Коштує знак "Пішохідний перехід"і гужовий білі смужки. Хто знає, як правильно перейти дорогу? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Спочатку дивляться наліво, дійшовши до середини, дивляться праворуч. Чудово! Ви добре знаєте правила дорожнього рухуі з вами сміливо можна вирушатиу подорож по незнайомому місту. Давайте на транспорті Вирушимо в дорогу. На чому ви хотіли б відправитися? (Діти називають та обирають вид транспорту).

Гра – розминка"Машини"

Вихователь: - На вулиці нашій їдуть машини, машини. (Діти їдуть по колу, зупиняються).

Вихователь: - Машини - малеча. (Діти сідають).

Вихователь: - Машини великі. (Діти встають і піднімають руки нагору).

Вихователь: - Гей, машини! Повний хід! (Діти швидко їдуть по колу).

Вихователь: - За кермо тримайся, дивись уперед! Незабаром буде поворот! (Виховник показує знак, діти їдуть в інший бік).

Вихователь: - Стоп, машини! Стоп, мотори! Гальмуйте всі шофери! (Діти зупиняються).

Вихователь: - Молодці, що всі дотримувалися правила руху! Тому так швидко і без аварій дісталися лісу. (Діти прибирають транспорт).

А ось і зниклі знаки. (Вихованець виставляє дерево, на якому висять знаки: "Пішохідний перехід", "В'їзд заборонений", «Телефон», "Обережно діти!", «Поворот»). (Діти пояснюють знаки).

Вихователь: - Як ви думаєте, ці дорожні знаки потрібні у лісі? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Чому? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Правильно, хлопці! Дорожнізнаки в лісі не потрібні, бо тут немає вулиць та транспорту. Їх треба повернути у місто та поставити на свої місця.

Вихователь: - Хлопці, подивіться, що трапилося з головним світлофором?

Діти: - Зламався.

Вихователь: - Так, хлопці, кольорові вогники біля світлофора розбилися, і їх треба зібрати.

Гра«Розрізний світлофор»

Вихователь: - Які молодці! Зробили добру справу – полагодили світлофор! А навіщо потрібний світлофор? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Правильно, хлопці! Світлофор допомагає регулювати рух, встановлює порядок на вулицях А тепер перевіримо, чи добре ви знаєте, що означає кожне світло світлофора?

Вихователь: - Червоне світло!

Діти: Стоп, небезпечно! Шлях закритий!

Вихователь: - Жовтий.

Діти: - Попередження! Чекай сигналу для руху!

Вихователь: Світло зелене говорить?

Діти: - Пішоходам шлях відкритий!

Вихователь: - Перейти через дорогу вам на вулиці завжди

І допоможуть і підкажуть ці яскраві кольори!

А що це за знаки? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Так, хлопці! Це зламані світлофори з нашого міста та вогники лежать. Що тепер робити?

Діти: - Полагодити!

Вихователь: - Правильно! Ми їх маємо відремонтувати. Але треба поспішати. Як же нам швидко повернутися до дитячого садка? (Діти пропонують).

Вихователь: - Так ми полетимо літаками. (Діти імітують літаки). Ось ми і прилетіли до дитячого садка.

Вихователь: - Хлопці, що потрібно зробити, щоб полагодити світлофори?

Діти: Приклеїти!

Вихователь: - А ви пам'ятаєте, в якому порядку вони розташовані? (Відповіді дітей).

Вихователь: - Правильно! Червоний, жовтий, зелений. Приступаємо до лагодження світлофорів. (Діти беруть гуртки, наносять клей та підходять до вихователя, який приклеює усі сторони світлофора).

Вихователь: - Світлофори полагодили! Давайте розставимо всі знаки у місті на свої місця. Тепер у казковому містечку настав лад і всі жителі радіють. (Діти сідають на стільчики).

Вихователь: - За те, що ви такі добрі, чуйні, уважні та добре знаєте правила дорожнього рухуви нагороджуєтеся медалями «Почесний пішохід»! (Вручення медалей).

Публікації на тему:

Переглянувши матеріали з правил дорожнього руху на даному сайті, ми з напарницею вирішили створити макет з вивчення правил дорожнього руху та у своїй групі.

Конспект цільової прогулянки «Вивчаємо правила дорожнього руху»Цільова прогулянка «Вивчаємо правила дорожнього руху» Завдання: уточнити та систематизувати уявлення дітей про правила дорожнього руху;

Конспект безпосередньої освітньої діяльності у середній групі «Правила дорожнього руху»Програмні завдання: вивчати дітей стійким навичкам безпечної поведінки на дорозі; виховувати у дошкільнят почуття.

Конспект освітньої діяльності з основ правил дорожнього руху «Правила дорожнього руху»Конспект освітньої діяльності з основ правил дорожнього руху старшій групі: «Правила дорожнього руху» Завдання: - закріпити.

Конспект заняття з правил дорожнього руху в середній групі «Правила ці пам'ятай завжди»Завдання: виховувати увагу, навички орієнтування у просторі. Вчити дітей правилам переходу вулиці. Закріпити уявлення дітей про призначення.

Конспект інтегрованого заняття для дітей середнього дошкільного віку "Правила дорожнього руху – правила життя".

Опис роботи: Цей матеріалбуде корисним вихователям дитячого садка середніх груп, даний конспект розроблений для дітей середнього дошкільного віку, конспект застосовується на заняттях з безпеки.

Конспект інтегрованого заняття "Правила дорожнього руху – правила життя".

Ціль:формування усвідомлено-правильного ставлення до дотримання правил дорожнього руху як пішохода.
Завдання:закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху, вчити застосовувати знання, отримані раніше у практичній діяльності. Закріплювати знання про призначення дорожніх знаків, про сигнали світлофора; про те, що люди ходять тротуарами, переходять дорогу по переходах, при дозвільному сигналі світлофора. Продовжувати виховувати уважність, уміння орієнтуватися під час переходу дороги.
Інтегративні завдання:
«Безпека»:
- розширювати та закріплювати знання дітей про сигнали світлофора, ПДР;
- продовжувати знайомити дітей із дорожніми знаками;
- заохочувати прагнення дітей виявляти ініціативу з отримання нових знань.
- познайомити із професією людей, які стежать за виконанням правил дорожнього руху.
«Комунікація»:
- Збагачувати словник дітей назвами дорожніх знаків, транспорту.
«Соціалізація»:
- розвивати ігрову діяльністьдітей;
- долучати до елементарних загальноприйнятих норм та правил взаємовідносини з однолітками.
«Читання художньої літератури»:
- Розширювати словниковий запас дітей віршами, загадками;
-Удосконалювати виконавські навички під час читання віршів.
«Художня творчість»:
- удосконалювати вміння володіння ножицями під час вирізування смужок;
- виховувати самостійність, розвивати вміння активно та творчо застосовувати раніше засвоєні способи аплікації.
Демонстраційний матеріал:лялька інспектора ДІБДР, дорожні знаки, іграшковий жезл, мультимедійна установка.
1. Організаційний момент
Вихователь і діти збираються до кола:
Гей! Хлопці, підходьте,
Один на одного подивіться,
Привітайте долоньками,
Посміхніться трошки.
Проводиться розминка (вірші С. Михалкова).
На двох колесах я качу, (Ідуть по колу один за одним.)
Двома педалями верчу, (Ідуть, високо піднімаючи коліна.)
За кермо тримаюся, дивлюся вперед, (Тримають руками уявне кермо.)
Я знаю: незабаром поворот. (Повертаються і йдуть в інший бік.)
Після закінчення сідають на стільці.
Вихователь: Який у вас настрій став?
Діти: Гарне.
2. Основна частина
Я знаю, що ви любите грати і зараз я хочу пограти з вами в гру. Проводиться гра "Встаньте, ті хто ...". Діти сидять на стільчиках, розташовані по колу, слухають та виконують завдання вихователя:
Встаньте ті, хто любить грати у машинки?
Встаньте ті, хто приходить до дитячого садка пішки?
Встаньте ті, хто приїжджає до дитячого садка автобусом?
Встаньте ті, кого привозять у дитячий садок на машині?
Підведіться ті, кого сьогодні привела мама?
Встаньте ті, кого сьогодні привів тато?
Встаньте ті, хто приходить у дитячий садок один, без дорослих?
Подивіться, хлопці, зараз ви всі сидите, це означає, що всі ви приходите до дитячого садка разом із дорослими, з мамою чи татом, з бабусею чи дідусем. Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей). Правильно, ми з вами знаємо, що вулиця, дорога – це місце, де треба бути дуже уважними, щоб не сталося лиха.
Згадайте, як називаються правила, яких повинні дотримуватися люди, якщо вони збираються вийти на вулицю і кудись піти чи поїхати? (Відповіді дітей). Правильно, це правила дорожнього руху. Що ми знаємо про правила дорожнього руху?
Хором:
«Щоб ніколи не потрапляти у складні положення,
Потрібно знати і дотримуватися правил дорожнього руху!»
Вихователь: Наразі ми перевіримо, наскільки добре ви знаєте правила дорожнього руху. Щоб перейти дорогу треба знати правила дорожнього руху. Хто знає, як треба переходити дорогу?
Діти Діти дають індивідуальні відповіді.
Тротуаром слід йти якнайдалі від проїжджої частини;
Переходячи дорогу, слід зупинитися біля проїжджої частини і подивитися ліворуч, потім праворуч і знову ліворуч;
Переходити дорогу можна лише за зеленого світла світлофора;
Дорогу переходять у безпечних місцях – біля світлофора, на «зебрі»;
Вихователь: Ми повторили основні правила дорожнього руху, хлопці, сьогодні ще хочу вас познайомити з професією людей, які стежать за виконанням правил дорожнього руху. Може, хтось із вас знає? (Відповіді дітей). Давайте подивимося, хто це (звертає увагу дітей на екран мультимедійного обладнання). Інспектор ДІБДР. А тепер уважно подивіться на руки інспектора ДІБДР. Що у нього в руках?
Діти: жезл.
Вихователь: правильно, жезл.
Хлопці, скажіть, навіщо потрібне жезло співробітнику ДІБДР?
Діти: для того, щоб керувати рухом машин та пішоходів на дорогах.
Вихователь: молодці, відповіли правильно.
А тепер пограємо у гру «На дорозі»: усі ви – автомобілі та повинні рухатися в одному напрямку, у колоні. А я - інспектор ДІБДР - за допомогою жезла і слів вказуватиму вам напрямок дороги. Першим автомобілем буде Даша. Інші автомобілі встають за нею. Дивимося уважно на мій жезл.
Завдання: «Колонна машин їде прямо, повертає праворуч (інспектор піднімає праву руку), повертає ще раз праворуч (піднімає ще раз праву руку), їде прямо (направляє руку прямо), повертає ліворуч (піднімає ліву руку), їде прямо (направляє руку прямо), повертає ліворуч (повертається назад).
Вихователь: усі виконали правильно. Ви, хлопці, молодці! Такі важкі завдання, а ви все виконали! Значить добре ви знаєте правила дорожнього руху!
Фізкультхвилинка:
Дорога не стежка, дорога не канава,
Спершу дивися ліворуч, потім дивися праворуч.
Ти ліворуч повернися, другові поруч усміхнися.
Топні правою ногою: 1, 2.3,
Похитайте головою: 1, 2.3,
Руки вгору ти підіймай
І поплескай: 1, 2, 3.
Дидактична гра "Збери дорожній знак". З пазл діти збирають дорожні знаки та розповідають який знак вони зібрали.
3. Практична частина (виготовлення жезла).
Пояснення прийомів та послідовності роботи.
Колективне виготовлення жезла.
Вихователь: Молодці! Усі впоралися із завданням. Дякую вам хлопці за зроблене жезло.
На згадку хочу подарувати всім вам значки – медалі, що засвідчують ваші знання за правилами дорожнього руху.
4. Підсумок
Сьогодні на занятті ми повторили правила дорожнього руху, грали в ігри та познайомилися з жезлом, а для того, щоб ви краще його запам'ятали ми з вами його виготовили.

THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму