THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму

Мета: виявити уявлення дітей у тому, що таке дружба і яким має бути справжній друг.

Завдання

Розвиваючі:

Ø формування вміння висловлювати свою точку зору;

Ø розвиток у учнів пізнавальної активності.

Виховні:

Ø виховувати в учнів вміння дружити, берегти дружбу, спілкуватися у колективі;

Ø виховання доброзичливості, шанобливого ставлення одне до одного.

Корекційні:

Ø корекція мислення та розвиток усного мовлення через відповіді на питання за завданням;

Ø корекція пам'яті та уваги через виконання практичного завдання

Обладнання: презентації у Power Point, проектор, горошини за кількістю присутніх, заготовки сонця, будиночків, дерев, обличчя дітей.

Завантажити:


Попередній перегляд:

ПРО ДРУЖБЕ

Мета: виявити уявлення дітей у тому, що таке дружба і яким має бути справжній друг.

Завдання

Розвиваючі:

  • формування вміння висловлювати свою думку;
  • розвиток у учнів пізнавальної активності.

Виховні:

  • виховувати в учнів вміння дружити, берегти дружбу, спілкуватися у колективі;
  • виховання доброзичливості, шанобливого ставлення одне до одного.

Корекційні:

  • корекція мислення та розвиток усного мовлення через відповіді на запитання за завданням;
  • корекція пам'яті та уваги через виконання практичного завдання

Обладнання: презентації у Power Point, проектор, горошини за кількістю присутніх, заготовки сонця, будиночків, дерев, обличчя дітей.

Хід класної години

  1. Організаційний момент.

Вітаю! - Ти скажеш людині

Привіт! - Усміхнеться він у відповідь

І, мабуть,

Не піде до аптеки

І здоровим буде багато років.

Хлопці, ви, напевно, помітили, що у нас сьогодні гості. Давайте дружно скажемо «добрий день»!

  1. Створення емоційного настрою.

Зараз кожному з вас хочу подарувати подарунок. Кожному, але однаковий (роздаю горошини). Подивіться уважно і скажіть, що вона схожа?

Ця горошина схожа на нашу планету Земля. Саме такою горошинкою вона бачиться із космосу. Подумайте і дайте відповідь завдяки чому, на вашу думку, існує Земля в галактиці: завдяки доброті, дружбі, любові до близьких або за рахунок злості, грубості та байдужості?

Хлопці, наш клас – це своєрідна планета, де ми живемо разом. Стан планети залежить від того, як почуваються люди – чи тепло їм, чи зручно, чи дружать вони між собою.

Зараз я роздам кожному з вас по два смайлики: один веселий, другий сумний. Після закінчення класної години ви оберете один з них залежно від того чи сподобався вам класний годину чи ні.

  1. Повідомлення теми та мети заняття.

Сьогодні у нас не зовсім звичайна класна година. Ми здійснимо невелику подорож до містечка під назвою «Дружба». Так-так, я не помилилася! У мене навіть є мапа подорожі! (Презентація картки). Мандруючи цим містечком, ми з вами з'ясуємо, що ж таке дружба і яким має бути справжній друг!

  1. Розмова.

Перше місто, яке ми з вами відвідаємо – цеНаш портрет (Слайд карта)

Зростання нашого класу 914 см. (Презентація Наш портрет)

Вага 251 кг.

Нам 76 років

У нас 12 очей.

У нас 6 носів, 6 ротів, 12 вух.

Зачіски, які люблять носити діти нашого класу: у 4 хлопчиків – короткі стрижки, 2 дівчинки заплітають кіски.

У нас 5 братів, 4 сестри.

У вільний час ми малюємо, ліпимо, танцюємо, співаємо, катаємось на ковзанах, слухаємо музику, читаємо книжки, займаємось спортом.

А тепер ми вирушаємо до містечка «Дружні хлопці»

Діти, а що таке дружба?

Послухайте думки вголос Л. Ізмайлова у вірші «Монолог про дружбу»:

Що таке дружба? Кожен знає?

Слово «дружба», що означає?

Можливо, похід удвох у кіно,

Можливо, гарний пас у футболі,

Можливо, підказку біля дошки,

Можливо, захист у бійці шкільної

Або просто засіб від туги?

Ну, а може, мовчання в класі,

Якщо друг погане зробить?

Скажімо, Коля стіни прикрасив,

Михайло все бачив, але мовчить.

Хіба це дружба, якщо хтось

Дроби вдома не хотів вирішувати:

Займатися не було полювання,

А дружок дає йому списати.

Ну, а може, дружба – це якщо

Друг приємно говорить завжди,

Мова свою пересипаючи лестощами,

І чи не скаже різкість ніколи?

Чи згодні ви з таким трактуванням дружби?

Що таке дружба, кожен знає?

Може, й питати смішно?

Ну а все ж, що означає

Це слово? Значить, що воно?

Дружба - це якщо друг твій хворий

І не може до школи приходити, -

Відвідувати його з доброї волі,

Шкільні уроки приносити,

Терпляче пояснювати завдання,

На себе взяти частину його турбот.

Віддавати йому свою увагу

Дні, тижні, місяць чи рік...

Якщо друг твій щось, на жаль.

Погано зробив або сказав,

Потрібно чесно, прямо, без сумніву

Правду висловити йому у вічі.

Можливо, зрозуміти він не зможе,

Можливо, образиться він раптом.

Все одно сказати ти правду маєш,

Адже на те й потрібний найкращий друг.

Дружба у радості та дружба у горі.

Друг останнє завжди віддасть.

Друг не той, хто лестить, а той, хто сперечається,

Той, хто не обдурить, не зрадить.

Дружба ніколи кордонів не знає,

Немає перешкод для дружби жодних.

Дружба на землі об'єднує

Усіх дітей – і білих, і кольорових!

Мандруючи з вами Країною, ми зустріли двох хлопчиків і випадково почули їхню розмову…

Перший . Ти де вчора був?

Другий . Я вчора з Танькою у кіно ходив.

Перший . Із Танькою в кіно ходив, і не соромно?

Другий . А чого раптом соромно?

Перший. Та вона ж…

Другий. Чого?

Перший . Та вона ж... як її...

Другий. Та що?

Перший . Та вона ж дівчинка!

Другий. Ну і що?

Перший . Я б із дівчатами нізащо в кіно не пішов.

Другий. Чому?

Перший . Та тому що дівчата, це…

Другий. Ну що дівчата?

Перший . Та дівчата, вони ж...

Другий. Ну що вони?

Перший . Та вони ж із кісками.

Другий . Подумаєш, з кісками. Що ж тут такого? А Танька тим більше без кісок.

Перший. А це ще гірше.

Другий. Чому ж гірше?

Перший. Тому що смикати нема за що.

Другий . А навіщо їх смикати?

Перший . А що з ними робити?

Другий . Поговорити можна.

Перший . Про що з ними говорити. Про сукні, чи що. Бантики, рюшечки, як у вашої свинки.

Другий . Ну, чому ж про рюшечки? Ми з нею про книжки говорили.

Перший . Звичайно, про книжки, бо зубрили вони всі.

Другий . Нічого не зубрили. Таньці і зубрити ніколи. Вона ще в музичній школі навчається.

Перший . Ага! До, ре, мі, фа, сіль, ля, сі, кішка їхала в таксі. Вона все одно зубрила. Сьогодні весь вірш від початку до кінця розповіла, а на другому рядку заїкнулася!

Другий . Погано вчила, мабуть, ось і заїкнулася.

Перший . І взагалі всі вони ябеди та труси.

Другий . Хто ябеда? Танька? А ти згадай, коли Колька до класу вужа приніс, хто Марії Іванівні бідував?

Перший. Так я не знав, що це вже. Я думав, що це удав гадючий.

Другий . Ось ти злякався, а Танька його тримала в руках.

Перший . Звичайно, удави дівчат не чіпають.

Другий. Це чому ж?

Перший . Тому що вони…вони… плакси всі вони….

Другий . Плакси? А ти коли з турніку впав, чого ж ти ревів?

Перший . Тобі добре говорити, а в мене шишка. знаєш, яка здоровенна, мало не схопилася...

Другий . Ну ось, а Танька ногу вивихнула на секції і навіть не ойкнула.

Перший. Натомість у футбол вона грати не вміє!

Другий . Зате вона найкраще у класі у теніс грає.

Перший . У теніс! Кульки, ракеточки, бігай навколо сіточки. Дівоча гра. Чи то справа бокс. А дівчат у бокс не беруть і в боротьбу теж. Ось я боротьбою займусь, знаєш, у мене яка шия буде!

Другий . Подумаєш шию. У самбо ніяка шия не потрібна, а дівчат туди приймають.

Перший. Таких безглуздих?

Другий . То чому ж дурних? Танька дурна?

Перший . А була б вона розумна, вона б із тобою у кіно не пішла.

Другий. Чому?

Перший . Вона краще за кого - небудь знайшла.

Другий. Кого це?

Перший . Та мене хоч би!

Другий . Та вона з тобою не піде!

Перший . Подивимося, як не піде. Ось піду і запрошу її до кіно.

Другий. Кого, Таньку?

Перший . Чи не Таньку, а Таню.

Другий . Так вона ж це…

Перший. Хто?

Другий. Дівча…

Перший . Ну і що. Деякі дівчата краще за будь-якого хлопчика.

Другий . То я тобі з самого початку це казав! Пішли разом запросимо її до кіно.

Перший. Пішли.

А як ви вважаєте, хлопці? Чи можна дружити хлопчикам та дівчаткам?

Фізкультхвилинка (Презентація)

Крокуючи країною «Дружба» ми побачили містечко «Прислів'я». Хлопці, зайдемо до цього містечка?

На екрані з'явиться початок прислів'я, а вам потрібно буде продовжити його:

  • Не май сто рублів … … / а май сто друзів /
  • Немає друга – шукай … … /а знайшов – береги/
  • Старий друг краще нових двох/
  • Людина без друзів …… /що дерево без коріння/
  • Друзі пізнаються в біді/.

Дружба – головне диво завжди,

Сто відкриттів для всіх справжнє,

І будь-яка біда – не біда,

Якщо поряд друзі справжні.

Хлопці, а ви знали, що товаришують не лише люди, а й казкові герої? На шляху ми маємо останнє містечко країни «Дружба» під назвою «Казкові друзі» (Презентація).

  1. Релаксація.

Ляжте, заплющите очі, розслабтеся ... Уявіть собі, що небо над вами яскраво-блакитне, що легкі промені сонця зігрівають вас. Уявіть собі, що при вдиху ви наповнюєтеся золотим світлом – від голови до кінчиків пальців ніг... Дайте ще більше розслабитись своєму тілу, своїм плечам і рукам, своїм ногам, розслабте свої стопи та долоні. При видиху ви перетворюєтеся на перо і подумки починаєте створювати місто. Цегла за цеглою зводяться прекрасні красиві будинки з розписними вікнами та різнокольоровими дахами; садите дерева, квіти! Ви відчуваєте аромат цих квітів… Уявіть собі веселку над містом, що складається з багатьох різних кольорів.

Ви спокійні, впевнені, захищені – адже у цьому місті живуть ваші друзі. Це просто чудово, що ви можете бути тут, серед друзів...

  1. Рефлексія.

Наша класна година добігає кінця. Я пропоную вам подивитися на дошку – це НАШЕ місто Дружби. Нам самим потрібно «добудувати» його. Так само в це місто ми помістимо і самих себе, тобто дитячі особи, які я роздала вам на початку класної години (діти обирають між сумним і радісним обличчям і клеять найбільше).

  1. Підсумок класної години.

Діти, про що ми сьогодні з вами розмовляли?

Що таке справжня дружба?

Я бажаю кожному з вас мати вірного справжнього друга, вміти дорожити дружбою!

Добрі слова не ліньки

Говорити нам цілий день,


Ціль: створення під час уроку умов організації діяльності учнів по знайомству і розкриття сутності понять «дружба», «друг».

Рівні засвоєння:

- Подання:формувати уявлення про дружбу та позитивне ставлення до оточуючих людей; виховання доброзичливості, поваги одне до одного.

- ставлення:формувати прагнення спільної діяльності з однокласниками; формування моральних якостей учнів: уміння дружити, берегти дружбу, уміння спілкуватися у колективі.

Способи поведінки: формувати навички дружелюбного спілкування, і навіть можливості оцінювати свою поведінку, відповідати за вчинки; розвиток уміння аргументувати свою думку.

Форма роботи: розмова-розмір, гра, робота в групах

Обладнання: 4 конверти із завданнями для кожного етапу роботи, прислів'я, клей.

Пояснювальна записка

Класна година на тему "Що таке дружба?" розроблено відповідно до вимог ФГОС, УМК "Початкова школа ХХІ століття".

Мета заняття:створення під час уроку умов організації діяльності учнів по знайомству і розкриття сутності понять «дружба», «друг».

На уроці планувалося досягти таких результатів:

1) формувати уявлення про дружбу та позитивне ставлення до оточуючих людей; виховання доброзичливості, поваги одне до одного.

2) формувати прагнення спільної діяльності з однокласниками; формування моральних якостей учнів: уміння дружити, берегти дружбу, уміння спілкуватися у колективі.

3) формувати навички дружелюбного спілкування, і навіть можливості оцінювати своє поведінка, нести відповідальність за вчинки; розвиток уміння аргументувати свою думку.

Урок проводиться у нетрадиційній формі - урок - театралізація. На уроці використовуються такі методи навчання: за видом джерела інформації: словесні (розмова з учнями, пояснення, читання віршів самостійно підібраних учнями до уроку відповідно до теми); наочні (ілюстрації); практичні: (робота зі складання прислів'їв, створення аплікації). Для активізації пізнавальної активності учнів застосовані ігрові прийоми. На уроці реалізовуються різні види роботи з класом: самостійна, групова, колективна, що забезпечує постійну зміну діяльності дітей. Дотримуються здоров'я заощаджуючі технології. Використана міжпредметна зв'язок (російська мова, літературне читання, музика, технологія). Підсумок уроку підбивається з використанням різноманітного барвистого матеріалу, деяких психологічних прийомів, спрямованих на формування навичок дружнього ставлення, особистісного сприйняття та розуміння таких понять, як «дружба», «друг». З аналізу своїх вчинків дана самооцінка учнів. Висновок: дружба потрібна і важлива у житті кожної людини.

Хід класної години:

Весь класний час діти вільно пересуваються класом. Для групової роботи наперед поставлені парти квадратом. Для обговорень - поставлені півколом стільці, що стоїть трибуна для виступів. На столах лежать по 4 конверти різного кольору із завданнями, клей-олівець, ручки.

I.Організаційний момент. Емоційний настрій.

Діти стоять поруч із учителем біля дошки.

Вчитель:

Хлопці, до нас на класну годину прийшли гості. А ми гостям завжди – раді! (хором).

Давайте вітаємо дорогих гостей! З вами познайомити, я хочу їх швидше! (Діти вітаються з гостями та посміхаються ним).

Ось бачить, усі посміхнулися, а отже, у всіх з'явився гарний настрій!

А тепер, з таким самим гарним настроєм ми почнемо нашу класну годину. Я думаю, що сьогоднішнє заняття принесе всім нам лише радість від спілкування.

ІІ. Вступне слово вчителя

Вчитель:

Про що ж ми сьогодні говоритимемо? Чи не здогадуєтеся? (ні)

А відповідь у загадці, яку я вам зараз загадаю:

Різнокольорові ворота

На лузі збудував хтось!

Постарався майстер той!

Взяв він фарб для воріт

Не одну, не дві, не три,

Цілих сім, ти подивися!

Як ворота ці звати? (Райдуга)

Вчитель:

Вірно, хлопці, веселка. Але в нас незвичайна веселка. Кожен колір веселки щось означає.

Навколишнім – червоний колір

Дарувати – помаранчевий колір

Радість – жовтий колір

Посмішку – зелений колір

Життєрадісність – блакитний колір

Благо – синій колір

Єдність – фіолетовий колір.

Прочитавши знизу вгору першу літеру кожного слова, ви дізнаєтесь про тему нашої класної години (фото 1).

Тож про що ми сьогодні говоритимемо? (Про дружбу) А тепер.

У цей час діти повертаються до гостей і вчитель, стоячи за їхніми спинами, перетворюється на «Питайте-відповідайку»- швидко одягає білий халат, окуляри, на шию вішає величезний паперовий годинник. Розмовляти він повинен шепелявити.

Запитуй:

Ой! А ви хто? (учні 1 «Б» класу)

Як ви сюди потрапили? Ви взагалі знаєте, що це за місце? (ні)

Це дослідний інститут «Всезнайки»!

Стоп. Невже це я, по необережності зачепила свій годинник часу і переміщення? Ну звичайно! Зачепила! Тож ви й опинилися тут.

Що робити? Відразу відправити назад я вас не можу, повинен пройти деякий час, щоб знову відчинилися ворота переміщення. Тож ви тут зависли!

Я зараз займаюся дуже важливим проектом! Я намагаюся розібратися в такому понятті, як «ДРУЖБА». А коли ви тут зависли, вам доведеться побути моїми колегами і допомогти мені в моїх дослідженнях! Чи згодні? (Так)

Тільки вмовляння, якщо мене спитають, чому ви такі маленькі, я відповім, що ви з країни Ліліпутії.

До речі, мене звуть Запитуйка-відповідайка! Тому що я дуже люблю запитувати та відповідати!

(На дошці великі знаки питання і оклику. Запитуй-відповідай їх гладить )

Так, а тепер мені потрібно дізнатися про ваші імена. (Питайте водить руками над головами дітей, ніби читає їхні думки, і називає деяких дітей за І.О.)

Отже, ми починаємо!

ІІІ. Постановка цілей заняття.

Що ви хотіли б дізнатися, з'ясувати на сьогоднішньому занятті? (Відповіді дітей)

Всі ваші правильні відповіді. Дійсно, сьогодні ми з вами маємо з'ясувати:

(До знаку питання кріпляться таблиці з поставленими)

1) Що таке дружба?

2) Хто такий друг?

3) Якими якостями повинен мати друг? (Фото 2).

IV. Робота над поняттям дружба

Запитуй:

Про дружбу говорили за всіх часів. Про неї багато писали поети, письменники, філософи та вчені. Дуже багато про дружбу написано прислів'їв. А ви вже знаєте, що в прислів'ях міститься народна мудрість. З деякими прислів'ями ми зараз із вами й познайомимося.

Робота у групах.

Прошу, колеги. Підійдіть до своїх робочих місць. Візьміть червонийконверт. У кожному конверті лежить прислів'я. Тільки за своєю розсіяністю, я ці прислів'я розрізала ножицями. Вам потрібно скласти ці прислів'я, прочитати та пояснити їхній зміст. Чий гурт буде готовий, не кричіть «Ми готові!», а видайте якийсь цікавий звук. Який саме – вирішіть у групі разом. (Діти становлять прислів'я і та група, яка готова - нявкає або мукає (хто що вибрав) і пояснює їх зміст).

(На дошці вивішуються складені дітьми прислів'я) (фото 3).

«Не май сто карбованців, а май сто друзів!»

«Людина без друзів – що дерево без коріння»

«Не милий і світло, коли друга немає»

Запитуй:

Молодці! Усі виконали правильно!

Ще раз подивіться на прислів'я і скажіть, яка їхня спільна тема? (Діти: ДРУЖБА).

Як ви, колеги, розумієте слово ДРУЖБА?

А що з цього приводу ви думаєте, Данило Сергійовичу? (учень, який заздалегідь до класної години підготував вірш напам'ять)

Учень:

Дружба – це теплий вітер.

Дружба – це світлий світ.

Дружба - сонце на світанку.

Для душі весняний бенкет.

Дружба – це лише щастя.

Дружба у людей одна.

З дружбою - не страшні негоди.

З дружбою – життя навесні сповнене. (Всі аплодують)

Запитуй:

Чудово! А ви знаєте, є така цікава книга, в якій пояснюється зміст різних слів. Називається ця книга - Тлумачний словник російської Сергія Івановича Ожегова. Словами з цієї книги можна узагальнити все сказане вами.

Читає:

«Дружба - це близькі відносини, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів»

(Поняття вивішуються навпроти цілей з боку знака оклику)

Отже, підіб'ємо підсумок, що ж таке дружба?

Ми відповіли питанням, що таке дружба? (Так!)

V. Робота над поняттям «Друг»

Запитуй:

Яке чудове слово ДРУЖБА. Вимовте його.

Що ви собі уявляєте, промовляючи це слово? (як люди дружать, уявляємо подругу, друга)

Підніміть руки у когось із вас є друг, подруга.

Чому ви вважаєте їх своїми друзями? (Коли люди дружать, вони цікавлять один одного, довіряють один одному, хочуть бути разом. Тому що разом їм весело та цікаво.)

Запитуй:

Мені хотілося б почути вашу думку, хто ж такий ДРУГ?

Запитуй:

Я пропоную вам послухати уривок із вірша Л. Ізмайлова «Монолог про дружбу». У ньому є відповіді деякі питання, які нас цікавлять. Для цього ми з вами перенесемося на хвилинку до концертної зали.

(Звучить музика, під час звучання діти сідають на приготовані стільці, ніби вони на концерті)

Вірш напам'ять читає учень класу:

Що таке друг та дружба, кожен знає?

Може, й питати смішно

Ну а все ж, що означає,

Це слово? Значить, що воно?

Друг останнє завжди віддасть.

Друг не той, хто лестить, а той, хто сперечається,

Той, хто не обдурить, не продасть.

VI. Робота над визначенням якостей друга

Запитуй:

- А які якості має людина, щоб її можна було назвати другом? Це треба з'ясувати.

Підійдіть до своїх столів та візьміть синійконверт. У ньому лежать пелюстки квітки. Там написані якості друга. Виберіть з них тільки ті, якими на ваш погляд, повинен мати друг і з цих пелюсток складіть квітку ДРУЖБИ. (На дошці - квітка без пелюсток. Діти вибирають пелюстки з потрібними якостями та кріплять їх до квітки на дошці) (фото 4).

Запитуй:

Яких якостей ви не обрали і чому?

Подивіться, колеги, їхні хороші якості друга вийшла дуже гарна квітка. Вам подобається? (Так!)

А якими з цих якостей маєте ви?

Запитуй:

Людина, яка володіє такими якостями красива не тільки зовні, а й зсередини.

А тепер, знайдіть і прочитайте підказки про те, як робить людина, що володіє такими якостями. (Діти шукають розвішані підказки по класу, знаходять і прочитують їх).

Картки

Допоможе у важкі хвилини;

Виручить, коли ти опинишся в біді;

Тебе розуміє найкраще;

Поділиться останнім шматком хліба;

Нічого не пошкодує тобі;

Якому можна розповісти усі свої секрети.

Запитуй:

Підведемо підсумок. То хто ж такий друг? (На дошці вивішуються поняття з боку знаку оклику) (фото 5).

Друг - це людина, яка пов'язана з ким-небудь дружбою, прихильник, захисник і помічник когось.

Запитуй:

Колеги, а кого чи ще можна назвати другом і чому? (Діти відповідають, що другом можна вважати дорослих (рідних та близьких, вчителі), книгу, тварин, природу, тому…)

Запитуй:

Ми відповіли на запитання хто такий друг?

З'ясували, якими ж якостями повинен мати друг?

А тепер я пропоную вам, потрусити старовиною та згадати, хто з героїв книг, мультфільмів та фільмів з ким дружить.

Вікторина «Хто з ким дружить?»

(Читає Запитуйка)

1. Зелений крокодил Гена та … (Чебурашка)

2. Довірливий Буратіно та … (Мальвіна)

3. Смішний ведмедик Вінні-Пух і … (П'ятачок)

4. Хлопчик на ім'я Малюк та … (Карлсон)

5. Кумедний бурундучок Чіп і ... (Дейл)

6. Добра Білосніжка та … (7 гномів)

Запитуй:

Та вже... Мені за вами не встигнути... Ви молодці!

Хто такий друг, справжній друг, ми з вами з'ясували, але… Все це на словах. А як би ви вчинили в житті, якби…

VII. Вирішення проблемних життєвих ситуацій

Запитуй:

Я пропоную вам вирішити деякі проблемні ситуації. Отут ми й подивимося, який ви друг. (Діти сидять на стільцях)

Сценка – однакові.

(Виконують заздалегідь підготовлені учні класу. Слова автора читає вчитель)

Жили дві нерозлучні подружки-першокласниці. Обидві вони маленькі, рожевощокі, світловолосі. Обидві навчалися лише на п'ятірки.

Ми у всьому однакові! – з гордістю говорили дівчатка.

На тижні дівчатка писали контрольну роботу з математики та Ірада отримала «5», а Даша лише «3».

Ірада прибігла додому і похвалилася мамі:

Я отримала з математики п'ять, а Даша лише трійку. Ми стали вже неоднакові.

Мама уважно подивилася на Іраду. Потім сказала сумно:

Так, ти стала гіршою…

Я? - Здивувалася дівчинка. - Але ж трійку отримала не я!

Запитуй:

Дайте відповідь, за що мама засудила Іраду?

Що б ви сказали Іраді?

Ситуація №2(Читає Запитуйка)

- Твій друг не зробив домашнє завдання і просить твій зошит, щоб його списати. Як би ви надійшли в цій ситуації?

Ситуація №3(Читає Запитуйка)

- Твій друг пропонує тобі пограти з його машинкою, якщо ти даси йому пограти на своїй приставці. Як ви вчините в цій ситуації?

Запитуй:

Дружити треба не через щось, не через вигоду, а тому, що тобі близька ця людина, її інтереси, та просто тому, що тобі з ним весело та цікаво! Це і є безкорислива дружба!

Ого, як пролетів час! Двері переміщення відчинилися. Тепер я можу відправити вас назад до школи. Я вам дуже вдячна за допомогу! Мені було з вами дуже цікаво, і ви багато в чому допомогли мені розібратися. Може, колись ви й почуєте про мене! Сподіваюся, що все, про що ми з вами тут дізналися - вам знадобиться в житті! Успіхів вам, колеги!

VIII. Первинне закріплення.

Діти опиняються знову у класі.

Вчитель:

Хлопці, де ви були? Ви так раптово зникли! Я оббігала всю школу у пошуках вас! Скоро вже урок закінчиться, а я так і не встигла з вами поговорити про дружбу. (Діти розповідають про те, де вони були і що дізналися!)

Вчитель:

Ну, якщо ви практично все вже знаєте, мені залишається лише продовжити наше заняття.

Ви вже знаєте, що таке дружба, хто такий друг, які якості повинен мати друг. Нам залишається лише з'ясувати, які ми між собою друзі. Та й чи нам потрібна взагалі дружба?

Підійдіть до своїх столів. Візьміть до рук жовтийконверт. Я знаю, що у вас є друг, подруга. Напишіть його (її) ім'я на вирізаній з паперу долоні, побажайте своєму другові, подружці щось добре і добре і прикріпіть долоню до нашого великого серця доброти та дружби. . (На дошці висить велике серце).

(Діти пишуть імена друзів та прикріплюють долоні з іменами на велике серце, що висить на дошці) (фото 6).

Вчитель:

Послухайте, наше серце ожило! (Чується звук биття).

Підійдіть до мене. Візьміться за руки. А зараз, давайте тихо хором скажемо чарівні слова «Хай бажання здійсняться!» і з нашими друзями станеться все те добре, що ми їм забажаємо!

(Діти хором повторюють слова, взявшись за руки)

Відчуйте, як тоненькі нитки дружби обплітають усіх нас. Найголовніше - вірити у дружбу!

Визначення законів дружби

Вчитель:

Діти, зараз ви тільки вчитеся дружити. А щоб дружба була міцною, потрібно дотримуватися законів. Існує багато законів дружби. Ось деякі з них.

Вчитель читає закони:

1. Не залишайте друзів у біді, не підводьте їх, не зраджуйте, не обманюйте, не порушуйте своїх обіцянок.

2. Вмій визнати свої помилки та помиритися з другом .

3. Поважайте один одного та допомагайте один одному.

4. Не ображай друзів та всіх, хто вас оточує.

5. Вибирай друзів за душевними якостями, а не за одягом.

6. Зупини друга, якщо він робить щось погане.

7. Один за всіх і всі за одного

Ви погоджуєтесь з цими законами?

Приймаємо? (Так.)

(Закони вивішуються на дошку) (фото 7).

Якщо ви будете виконувати ці правила і закони, то станете справжніми друзями.

IX. Підсумок заняття. Рефлексія

Вчитель:

Вам сподобалося наше заняття?

Що для корисного із цього заняття ви засвоїли особисто для себе?

Про що вам хотілося б розповісти вдома?

Наше заняття добігло кінця. Але на ваших столах залишився останній конверт зеленогокольори. Підійдіть до своїх столів та відкрийте його. У ньому багато цікавих деталей. Вам потрібно скласти з них портрет свого друга, на обличчі якого нехай відобразиться настрій, який зараз у вас після нашого заняття. Я знаю, що ви для наших гостей і мене приготували сюрприз. Прошу.

(Діти співають пісню про дружбу під час роботи).

(Діти становлять портрет друга, дають йому ім'я та кажуть, чому на обличчі посмішка і вивішують портрет на дошку) (фото 8).

Вчитель:

Ви всі молодці! Дякую вам за роботу та гарний настрій. Я думаю, що наша класна година не пройшла даремно і наш клас стане ще дружнішим і добрішим! А ще я бажаю вам добрих і вірних друзів!

Так виглядає клас після проведеного заняття (фото 9, 10, 11, 12).

Грибкова Алевтина Вікторівна, МБОУ "ЗОШ №4 п. Чернянка", вчитель початкових класів, Білгородська область, Чернянський район, п. Чернянка.

Щоб скачати матеріал чи !

Надіслати свою гарну роботу до бази знань просто. Використовуйте форму нижче

Студенти, аспіранти, молоді вчені, які використовують базу знань у своєму навчанні та роботі, будуть вам дуже вдячні.

Розміщено на http://www.allbest.ru/

МіністерствоосвітиінаукиУкраїни

ОдеськийнаціональнийуніверситетіменіІ.І.Мечнікова

Біологічнийфакультет

Кафедрагенетики

ПЛАН-КОНСПЕКТКЛАСНОГОГОДИННИК

ТЕМА: «ДРУЖБА»

Підготувала студентка 3 курсу

Макогонова Ірина Валеріївна

Тема класної години: «Дружба»

Цілі: поглибити уявлення підлітків про дружбу; формувати позитивну моральну оцінку таких людських якостей, як надійність, вірність, обов'язковість, взаємодопомога; сприяти розвитку критичного ставлення до себе; спонукати підлітків до аналізу своїх вчинків; прищеплювати навички терпимості та коректності у спілкуванні з друзями.

Підготовчароботаздітьми: запропонувати дітям підготувати короткі висловлювання на тему «Розкажи про свого друга»

Обладнання:косинка чи шарф для гри «Чи знаєш ти свого друга?» (Потрібно буде зав'язати очі учаснику).

Оформлення:на перерві перед класною годиною написати на дошці вислови та слова

Немає друга – шукай, а знайдеш – береги.

Товаришу, знайомий, друже, приятелю...

Друга мати – себе не шкодувати.

Друг пізнається в біді.

Друга на гроші не купиш.

Хто друга в біді залишає, той сам у біду влучає.

Планкласногогодини

I. Вступне слово.

ІІ. Проблемна ситуація "Як вибрати друга?"

ІІІ. Незакінчені пропозиції на тему «Друг - це той...»

IV. Інтерв'ю «Розкажи про свого друга».

V. Словникова робота «Знайомий, друже, товариш, друг».

VI. Оцінка проблемної ситуації. Підбери прислів'я.

VII. Гра «Чи я знаю свого друга?»

VIII. Заключне слово «Хто вартий справжньої дружби?»

IX. Підбиття підсумків (рефлексія).

Хідкласногогодини

I.Вступнеслово

Класний керівник. Сьогодні ми говоритимемо про дружбу. Дружба – це велика цінність, подарунок долі. Дружба допомагає нам навчатися, працювати, жити. Вона робить нас кращими, добрішими, сильнішими. Без друзів людині просто не прожити. Мати друга – велике благо.

ІІ.Проблемнаситуація«Яквибратидруга?»

Класний керівник. Тема сьогоднішньої класної години: «Справжній друг». І розпочати нашу розмову мені хотілося б з такого оповідання. (Читає розповідь.)

«... У Михайло Андрєєва було два друга: Олег і Денис. Усе в жарт називали їх "три мушкетера». Вони потоваришували ще в першим класі. У них було багато загального: Усе троє збирали моделі автомобілів, утрьох бігали на тренування в басейн, утрьох хворіли за "Спартак", Усе троє були закохані в одну і ту ж дівчину. Але в сьомому класі їх дружба дала тріщину, і Ведмедик зрозумів, що доведеться вибирати, з ким дружити: з Олегом або Денисом?

З Олегом було завжди весело, легко і цікаво. Батьки давали йому гроші на кишенькові витрати, і Олег не вилазив з ігрових автоматів. Він завжди кликав з собою Ведмедика, щедро платив за двох, і навіть пригощав морозивом в кафе. Іноді вони удвох вдавалися в «ігровуху» замість школи. І це було прикольно: Усе орють на уроках, як негри на плантації, а вони, як білі люди, трясуть «однорукого бандита» так ще і виграють гроші!

Будинки у Олега завжди були самі нові комп'ютерні ігри, самі останні музичні диски. Але головне, у нього був зовсім дорослий модний прикид. Одним словом, Олег був крутим пацаном, і Ведмедик намагався наслідувати йому во всім.

Ну а з Денисом вони зустрічалися тепер рідко. Він продовжував ходити на плавання і говорив тепер тільки о нормативах так о своїх спортивних результати. У голові у нього було повно всяких планів і цілей. Але що саме противне - постійно критикував Ведмедика: за прогули, за те, що кинув спорт, за те, що не вміє вибирати друзів.

Ось Ведмедик і подумав, що справді прийшла час вибирати: або Олег, або Денис».

Як ви думаєте, якого друга має вибрати собі Ведмедик? Хто з них справжній друг, а хто уявний?

Зразкові відповіді дітей:

Звісно, ​​треба припинити дружбу з Олегом, нічого хорошого з цього не вийде.

У Олега батьки багаті, прилаштують його в житті, а Мишкові всього потрібно добиватися своїм розумом.

Олег поганий друг, він думає тільки про себе, а Денис критикує Мишку, отже, хоче йому добра.

Потрібно брати приклад із Дениса, він має мету, він самостійна людина.

Ведмедик легко піддається впливу, тому він повинен вибрати Дениса, який може вплинути на нього.

Якщо Мишко дружитиме з Олегом, він сам стане ігроманом.

ІІІ.Незакінченіпропозиціїпотемі«Друг- цетой...»

Класний керівник. Що ж, ми вислухали різні думки. Але в мене виникло інше питання: «Чи можна назвати цих трьох хлопчиків друзями? Які ознаки справжньої дружби?

Щоб це з'ясувати, пропоную вам закінчити пропозицію: «Друг це той...»

Зразкові відповіді дітей:

З ким можна поплакати та помовчати.

Хто може вислухати тебе у скрутну хвилину.

Хто залишається вірним тобі, навіть якщо від тебе все відвернуть.

Хтось розуміє тебе навіть тоді, коли ніхто не розуміє.

Хто приймає тебе таким, яким ти є, з усіма твоїми недоліками.

Хто завжди каже тобі правду, навіть якщо вона тобі не подобається.

Хто може пробачити навіть те, що ніколи не вибачить інший.

Хто не чекає від тебе жодної вигоди.

Хто може пожертвувати заради тебе найдорожчим часом, інтересами і навіть життям.

Класний керівник. Підніміть руки, хто хотів би знайти такого друга?

(Діти піднімають руки.)

IV.Інтерв'ю«Розкажиосвоємудруге»

Класний керівник. Можливо, хтось уже знайшов такого друга? Уявіть, що до нас у клас прийшов репортер та попросив дати інтерв'ю для газети. Розкажіть про свого друга. Що вас пов'язує? Що в ньому вас приваблює?

Зразкові відповіді дітей:

Дружу з (ім'я, прізвище). З ним цікаво, багато читає.

Дружу з (ім'я, прізвище). Нас пов'язують спільні інтереси, захоплення.

Дружу з (ім'я, прізвище). Ми товаришуємо ще з дитячого садка, дружать наші батьки.

Дружу з (ім'я, прізвище). Живемо на одному подвір'ї, пов'язує спорт.

Дружу з (ім'я, прізвище). Вболіваємо за одну команду та музику любимо однакову.

Дружу з (ім'я, прізвище). Разом робимо уроки, потім дивимося журнали, обговорюємо вбрання зірок.

V.Словниковаробота«Знайомий,приятель,товариш,друг»

Класний керівник. Вислухавши ваші оповідання, я зрозуміла, що дехто погано розуміє сенс слова «друг». І вживають його там, де треба було б вжити слова товариш, знайомий, приятель. Як ви вважаєте, чи можна назвати ці слова синонімами? І як би ви їх розташували за рівнем зростання? (Знайомий, приятель, товариш, друг.)

А тепер ви можете абсолютно впевнено розрізняти, коли та яке слово вжити. (Читає початок речення, діти вгадують останнє слово і голосно його вимовляють).

Про людину, з якою ви просто вітаєтеся у дворі, ви можете сказати... (знайомий).

Про людину, з якою час від часу обговорюєте деталі матчу, фільм, якісь події ви скажете... (приятель).

Про однокласника, з яким за 8 років з'їли пуд солі, скажете... (товариш).

Про людину, якій довіряєте свої таємниці, з якою ділите радості та смутку, скажете... (друг).

VI.Оцінкапроблемноюситуації.Підбериприслів'я

Класний керівник. Дружба - це великий дар, а й великий працю. Можна одного знайти, але дуже легко втратити. Багато російських прислів'ях містяться мудрі настанови у тому, як зберегти дружбу. На дошці написані 4 прислів'я (читає) - Я описуватиму ситуації, а ви спробуйте підібрати прислів'їв яка підказує, як поводитися в цій ситуації, і опишіть свої дії.

Ситуація№1

Ви прийшли з тренування і буквально валитеся з ніг від втоми. Але тут дзвонить ваш друг і просить допомогти: йому потрібно віднести до майстерні важкий монітор. (Допоможу і скажу: «Друга мати – себе не шкодувати».)

Ситуація№2

Ви грали у футбол у дворі. Ваш друг зламав руку. (Доведу його до дому, викликаю «швидку» і скажу: «Друг пізнається в біді».)

Ситуація№3

Ваш друг зробив з вами підло, але потім вирішив повернути вашу дружбу, запропонувавши дорогий подарунок. (Подарунок не прийму і скажу: "Друга на гроші не купиш".)

Класний керівник. Ну а до четвертого прислів'я спробуйте самі придумати ситуацію. «Хто друга в біді залишає, той сам у біду потрапляє» - у яких випадках можна згадати це прислів'я?

(Діти наводять 2-3 приклади гіпотетичних ситуацій.)

Vll.Гра«Знаючиясвогодруга?»

Класний керівник. Чи добре ви знаєте своїх друзів? Чи уважні ви до них? Чи знаєте, що вони люблять, чим цікавляться, про що мріють? Підніміть, будь ласка, руки ті, хто вважає себе справжніми друзями.

(Дві-три пари піднімають руки.)

Я запрошую вас до дошки, щоб усі побачили, хто у нас у класі справжні друзі.

(Друзі виходять до дошки. Клас їм аплодує.)

Зараз ми пограємось у гру «Чи знаю я свого друга?». У цій грі бере участь одна пара друзів. Я ставитиму запитання. Один із друзів запише відповідь на дошці, потім ми вислухаємо іншого. Ми порівняємо їхні відповіді і зробимо висновок, чи добре вони знають одне одного.

(Одному з учасників гри зав'язують очі, інший підходить до дошки, щоби писати відповіді на запитання.)

Учасники готові, розпочинаємо гру.

(Учитель ставить запитання, один із учасників пише відповідь на дошці, коли відповідь буде написана, інший відповідає.)

1. Який урок у нього коханий?

2. На чому він любить кататись?

3. Яка пора року у нього улюблена?

4. Який вид спорту любить?

5. Ким хоче стати, коли зросте?

6. Яку тварину він хотів би мати вдома?

Ну що ж, як бачимо, (ім'я) добре знає, чим живе його друг, які у нього інтереси, мрії. Перевіримо, як справи у (ім'я).

(Гра повторюється.)

Як і слід було очікувати, (ім'я) теж у курсі справ свого друга. А це означає, що між ними встановилися довірчі стосунки, що, безумовно, є ознакою справжньої дружби.

(Варіант: «На жаль, (ім'я) теж не зовсім знає, якими інтересами живе (ім'я друга), мені здається, їм потрібно більше цікавитись життям один одного».)

(Учасники сідають на свої місця. Якщо час дозволяє, можна повторити гру з іншими парами учасників.)

VIII.Заключнеслово«Хтогіднийсправжньоюдружби?

Класний керівник. «Дружба – безкорислива стійка приязнь» – так визначає дружбу В. Даль у своєму знаменитому Тлумачному словнику. І невипадково на перше місце знаменитий учений ставить безкорисливість. Ти товаришуєш з людиною не тому, що це вигідно, а тому, що вона близька тобі. Близькі його інтереси, його погляди, його внутрішній світ. Зараз, щоправда, деякі хлопці вибирають собі друга по одязі: хто багато і модно одягається, з тим і дружать. Але справжніх друзів вони не знаходять. А без друзів людина не може бути щасливою. Дружбу треба заслужити. Для цього потрібно самому бути порядною людиною. Заступитися заслабкого, допомогти старому, поступитися місцем літній людині - все це прояви порядності. Лише порядна людина може мати справжні, вірні, надійні друзі. Друзі протягом усього життя.

IX.Підведенняпідсумків(Рефлексія)

Класний керівник. Як ви вважаєте, чи корисною була для вас сьогоднішня розмова? Що запам'яталося найбільше?

Зразкові відповіді дітей:

Корисно було дізнатися, що є уявні друзі. Зрозумів, що й маю таких друзів. дружба класна година моральна

Корисно було дізнатися ознаки справжньої дружби, це допоможе строго вибирати друзів.

Зрозумів, що в мене в основному друзі, а справжнього друга поки що немає.

Запам'яталася гра «Чи знаєш ти свого друга?». Подумав, що я теж, мабуть, не міг би правильно відповісти на ці запитання.

Корисно було дізнатися, яким має бути справжній друг, щоб критично подивитися на себе і подумати, чи гідний ти справжньої дружби?

Розміщено на Allbest.ru

...

Подібні документи

    Методика та етапи проведення класної години в школі, теми, цілі та завдання, що розглядаються. Розробка та реалізація класної години на тему: "Ми такі різні, цим і ми прекрасні". Робота над ритуалами класу, їх значення у розвитку згуртованості хлопців та дівчат.

    практична робота , доданий 28.04.2009

    Розгляд різних прийомів та методів організації класної години. Проведення констатуючого та формуючого експериментів, аналіз отриманих результатів. Визначення методичних рекомендацій щодо підготовки та проведення виховної роботи.

    дипломна робота , доданий 20.10.2014

    Цілі класної години: пізнавальна, освітня, розвиваюча, що виховує. Конституція як ядро ​​всієї правової системи Росії. Текст Державного гімну Російської Федерації (слова С.В. Михалкова). Наочність для проведення класної години.

    конспект уроку, доданий 19.01.2010

    Класний час – це час духовного спілкування класного керівника з учнями свого класу. Цілі, завдання та правила проведення класних зборів. Структура класних зборів. Програма класних зборів на тему "Що таке співробітництво?"

    реферат, доданий 10.03.2007

    Класний час як із основних форм виховання у шкільництві, його функції, типи і форми залежно від цілей. Проведення класної години з метою надання школярам інформації про шкоду алкоголізму, формування потреби у здоровому способі життя.

    реферат, доданий 31.03.2009

    Планування навчальних занять з інформатики на тему "Підготовка до друку. Друк". Проведення самоаналізу уроку. Формування в учнів потреби знань і вдосконалення особистісних якостей. Розробка класної години на тему "Школа ввічливості".

    звіт з практики, доданий 03.03.2016

    Визначення поняття патріотизму у педагогічній літературі. Особливості патріотичного виховання дітей молодшого шкільного віку Цілі та завдання тематичної класної години. Організація свят патріотичної спрямованості у молодшій школі.

    курсова робота , доданий 30.05.2014

    Основне призначення класного керівника, у межах мети виховання, забезпечувати індивідуальне розвиток особистості школярів. Вивчення складових майстерності класного керівника. Практичне використання методик класного керівництва.

    курсова робота , доданий 24.06.2010

    Вивчення історії становлення класного керівництва. Характеристика виховних завдань, змісту та форм роботи класного керівника. Взаємозв'язок роботи класного керівника з учнями. Планування та підготовка виховного заходу.

    презентація , доданий 22.04.2010

    Ознайомлення кадетів із принципом, життєвою необхідністю, географічним чинником смакових уподобань та шкільним забезпеченням здорового харчування підростаючого покоління під час проведення класної години на тему "Здорове харчування - запорука здоров'я".

3. Визначення теми та цілей класної години

Ми з'ясували тему нашого заняття. А тепер спробуємо сформулювати цілі. Що нам необхідно зробити за цю годину.

  • Чи з'ясувати, що таке дружба?
  • Якими якостями повинен мати справжній друг?
  • Чому важливо дружелюбно ставитись один до одного?
  • Чому дружелюбність важлива не тільки для кожного з вас, а й для всього класу? Правила дружби.

4. Робота за темою класної години.

1. Визначення поняття «Дружба»

- Що таке дружба? Кожен знає.

Може, й питати смішно.

Ну а все ж, що означає

Це слово? Значить щовоно?

Що, на вашу думку, «Дружба» і навіщо вона потрібна?

Прочитаємо визначення цього слова у тлумачному словнику.

В.І. Даль «Дружба - це безкорислива приязнь»

Яке слово вам не зрозуміло?

Ожегов «Дружба - близькі відносини, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів».

2.Якими якостями повинен мати справжній друг?

У дитячій пісні співається: Друг у біді не кине, зайвого не спитає, Ось що означає справжній вірний друг. Яке значення ви вкладаєте у слово "друг"?

Якими якостями він повинен мати?

Розподілимо слова, записані на дошці у два стовпчики?

Якості в друга несумісні з дружбою

Вірність зрада

Чесність брехливість

Порядність

Безкорисливість користь

Надійність

Чуйність черствість

Розуміння непорозуміння

Повага один до одного зарозумілість

У кожного на парті лежить долонька. Напишіть на ній ім'я свого друга і якості, які ви в нього цінуєте.

Прикріпимо долоні на «дерево Дружби». Ваші друзі класу зможуть прочитати, за що ви їх цінуєте.

3.Чому важливо дружелюбно ставитись один до одного?

Чи кожна людина може бути іншою?

Чи може дружба розпастись?

Я пропоную прослухати вірш та відповісти на ці запитання.

Друг нагадав мені вчора, Скільки робив мені добра:

Олівець мені дав одного разу, (Я того дня забув пенал),

У стінгазеті, мало не кожній про мене згадував.

Я впав і весь промок -

Він мені висохнути допоміг.

Він для милого друга

Не шкодував і пиріжка: відкусити мені дав колись,

А тепер представив рахунок.

Не тягне мене, хлопці,

Більше до друга не тягне.

4.Чому дружелюбність важлива не тільки для кожного з вас, але і для всього класу? Правила дружби.

Спробуємо з вами відкрити секрети дружби. Складемо правила.

а) Вмій вчасно посміхнутися!

б) Не ображайся через кожну дрібницю!

в) Не залишай друга у біді!

г) Вмій визнати помилку та вибачся!

д) Мирись, мирись, мирись!

4. Практичні завдання. Моделювання ситуацій.

Гра «Гаряча картопля» - Вчитель кидає м'ячик комусь із хлопців. Вони перекидають його один одному, бажаючи якнайшвидше його позбутися. Раптом вчитель командує: «Гаряча картопля!» - і той, у кого наразі опинився в руках м'яч, повинен швидко відповісти на запитання. Після передає наступному.)

Моральні ситуації. На екрані є різні ситуації. Дітям пропонується уявити, як би вони надійшли у тій чи іншій ситуації.

Як ти вчиниш?

а) Твій друг не зробив домашнє завдання і просить зошит, щоб списати.

б) Твій друг не вміє грати у піонербол та підводить команду.

в) Твій друг вживає погані слова та висловлювання.

г) Твій друг пропонує тобі вчинити погано.

д) Твій друг робить поганий вчинок і про це дізнаються всі, у тому числі й ти.

е) Твій друг отримує погані позначки за чверть, і тобі забороняють дружити з ним.

Якби я образив свого друга, то я...

Якби мій товариш отримав п'ятірку, то я...

Якби мій друг образив мене, то я...

Якби мій товариш зачепився за стілець і впав, то я...

Якби мій друг отримав двійку, то я...

Якби я мав цукерки, то я…

Якби я мала цікаву гру, то я…

Якби мені друг розповів секрет, то я...

Якби я побачив, що товариш кинув сміття на підлогу, то...

Якби я побачив, що мій друг хоче образити когось, то я…

Якщо мій друг не вміє вирішувати завдання, то я…

Чому найчастіше виникають сварки?

А ще я хочу вам розіграти сценку, описану в наступному вірші «Два козла». Можливо, прослухавши цей вірш, хтось впізнає себе, а дізнавшись, намагатиметься не бути схожим на цих персонажів.

(Вчитель читає вірш «Два цапи», двоє учнів розігрують ситуацію)

Якось на галявині побилися два цапи. Побилися для забави, не те щоб зі зла Один з них тихенько приятеля лягнув, Інший з них легенько приятеля бадьок. Один лягнув приятеля трошки сильніше Один розпалився, лягнув що було сили! Інший його рогами під черево підчепив Хто правий, а хто винен - ​​заплутане питання, Але вже козли б'ються не жартома, а всерйоз. Я згадав цю бійку, коли переді мною На шкільній перерві такий же спалахнув бій

Вчитель -Так, такі відносини дружніми не назвеш

Прочитай та вибери один варіант, через який найчастіше, на твою думку, виникають сварки.

Нерозуміння одне одного; невміння вислухати іншого; небажання поступитися; прагнення відстояти свою точку зору будь-що-будь; невміння поставити себе на місце іншої людини; образа на будь-яке зауваження; небажання критично оцінити свої вчинки; невміння критично оцінити свої вчинки; байдужість.)

Звісно, ​​у житті будь-якої людини бувають сварки. Вони виникають або через невміння критично оцінити свої вчинки, або через байдужість, або через нерозуміння один одного. Але треба навчитися миритись. Є навіть таке прислів'я: “Худий світ кращий за добру сварку”. Давайте подумаємо, як можна помиритись. (Варіанти відповідей дітей.)

Молодці, що ви вмієте миритись. Жарт дуже часто допомагає вийти із скрутної ситуації. Вміння вчасно посміхнутися та пожартувати часом дуже допомагає.

Конспект класної години на тему:

Що таке справжня дружба? для 2 класів

Форма проведення - Ділова гра.

Ціль - виховання добрих якостей дітей,

Вміння дружити і дбайливо ставитися один до одного.

Завдання:

Сформувати в дітей віком поняття «ДРУЖБА»;

Практикувати навички взаємодопомоги під час вирішення різних проблем;

Набудуть навичок роботи у співпраці;

Навчаться довіряти один одному;

Матеріали:

Білі листи паперу-А4

Скотч та 3 ножиць

Кольорові олівці чи фломастери

30 чоловічків, вирізаних із кольорового паперу однакового розміру.

6 маленьких малюнків сонечка, 6 малюнків хмара, 6 малюнків квітів, 6 малюнків сердець та один малюнок грозової хмари.

Хід заняття

    Введення у тему «Займи позицію» (9мин.) з допомогою цього учні можуть висловити свою думку на обговорюване питання.

Для цього в протилежних сторонах класу вивішуються два плакати.

Дружба у класі не потрібна

Дружба у класі потрібна

    Учням пропонується визначити свою позицію і стати біля того плаката, який відповідає їх точці зору на це питання.

    Оголошення теми та очікуваних результатів. (1 хв.)

    Мозковий штурм «Дружба-це ...» (5хв.) робота над поняттям дружба. Учням пропонується подумати над питанням, що означає «дружба» і чи потрібна вона людям.

    Робота над поняттям «Навіщо дружба потрібна людям?»

Ігрова вправа. (5 хв.)

Учні встають у коло (обличчям у центр), заплющують очі і розмовляють друг з одним;

Вчитель приклеює скотчем на спину маленькі малюнки;

Вчитель просить знайти "собі подібного" і зайняти свої місця за столом, розмовляти при цьому не можна;

Діти визначають, за який стіл вони сядуть;

Вчитель звертає увагу дітей, що один учень залишився та обговорює з хлопцями питання: «Як почувається той, хто залишився один і без друзів?»

6. Обговорення ігрового моменту.

Які труднощі ви зазнавали під час виконання вправи?

Чи змогли б ви впоратися без допомоги та підтримки?

Який рисунок у вас на спині?

7. Моделювання дружби у класі. (20 хв.)

Учасникам пропонується змоделювати дружній колектив класу.

Кожній групі видаються по 10 чоловічків, ножиці, скотч, аркуш паперу А4.

Критерії оцінки:

Учасники повинні змоделювати дружбу у класі

Використовувати всіх чоловічків

Працювати дружно

(Якщо команда працювала галасливо, хлопці постійно лаялися між собою, то це спричинить зняття з команди балів.)

8. Кожна команда повинна:

Пояснити правила, за якими вони працювали, а також заохотити активних та кмітливих дітей;

(Листи з чоловічками наклеюються або вивішуються на дошку).

Огляд проектів .

Командам ставлять такі питання:

Сподобалося працювати у цій команді?

У якої команди не вдалося відразу працювати дружно? Чому?

Яка група добре впоралася із завданням?

Яка група не впоралася із завданням? Чому?

Яка група найбільше задоволена своїм створеним колективом?

Що важливіше, працювати спільно чи порізно?

9. Підбиття підсумків. (5 хв.)

Що ви сьогодні робили на уроці?

Які результати роботи?

Як ви почували себе під час роботи?

Взаємодія у групі допомагала чи заважала вам?

Що нового про дружбу дізналися у процесі роботи?

Чи можна наш клас назвати дружнім?

THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму