THE BELL

Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
Email
Ім'я
Прізвище
Як ви хочете читати The Bell
Без спаму

Конспект освітньої діяльності у ІІ молодшій групі

ТЕМА: «Мої улюблені іграшки»

МЕТА : Вчити дітей дбайливому ставленню до своїх і чужих іграшок, правил поводження з іграшками.

ЗАВДАННЯ:

1. Активізувати мисленнєву діяльність дітей у вигляді відгадування загадок

2.Сприяти розвитку уваги та пам'яті дітей у ході гри:

"Що змінилося?"; сприяти розвитку уяви під час вправи: «Перетворись на іграшку»

3.Сприяти розвитку дрібної моторики пальців рук за допомогою пальчикової гімнастики: «Іграшки в кошику» та розвитку тактильного сприйняття дітей під час гри: «Чарівна скринька»

4.Сприяти формуванню в дітей віком навичок взаємодії друг з одним, вміння звертатися до однолітку по іграшкою у вигляді гри: «Попроси іграшку»; сприяти розвитку вміння співчувати та співпереживати

5. Вчити уважно розглядати іграшки, збагачувати словниковий запас, спонукати до висловлювань; вивчати діалогове мовлення

ОБЛАДНАННЯ:

Гарно оформлена коробка, предметні картинки (пірамідка, дзиґа, матрьошка, м'яч, машинка); дошка; ігровий персонаж Зайчика; «Чарівна скринька»; фотографії (пірамідка, машинка, літак, матрьошка, дзиґа та м'ячик).

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Діти входять до групи, сідають на стільці, вихователь звертає увагу дітей на гарну коробку, що стоїть на столі. Щоб дізнатися, що в ній лежить, пропонує відгадати загадки:

1.Гра «Відгадай загадку»:

1.Любить вбиратися свічка

У різнокольорові кільця

Одягай швидше, ну ж:

Знизу ширше, зверху – вже (пірамідка)

2.На одній нозі паморочиться,

А втомиться – спати лягає (юла)

3.Поруч різні подружки,

Але схожі один на одного.

Всі вони сидять один в одному,

А лише одна іграшка (матрьошка)

Він гумовий та круглий

Так і проситись на руки,

Щоб підкинути і зловити,

Доріжкою покатати (м'яч)

У неї колеса є, кермо, чотири дверцята -

Возить у кузові Андрій

Для Танечки цукерки (машина)

Після кожної загадки, вигадатель дістає з коробки предметні картинки із зображенням даних іграшок і ставить їх на дошку в ряд.

2. Гра «Що змінилося?»

Вихователь просить дітей заплющити очі, у цей час міняє місцями картинки та просить дітей назвати, що змінилося.

3.Пальчикова гімнастика

Є ІГРАШКИ У МЕНЕ”
Є у мене іграшки:
Паровоз і два коні,
Сріблястий літак,
Три ракети, всюдихід,
Самоскид,
Підйомний кран.

(плескати в долоні, загинати по черзі пальчики)

4. Розмова «Як можна грати з іграшками»

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, як потрібно грати з іграшками?

За ширмою лунає плач. Вихователь звертає увагу дітей цього. З-за ширми виходить Зайчик і плаче

Вихователь: «Що з тобою сталося, Зайко? Чому ти сумний і плачеш?

Зайчик: «Я вранці прокинувся та побачив, що з моєї кімнати втекли всі іграшки. Я тепер не можу з ними пограти, можу тільки їх на фотографії дивитись» (показує фотографії з іграшками)

Вихователь: «Зайчик, то ти, мабуть, ображав свої іграшки?»

Зайчик: «Та ні, не знаю ... Я будував вчора дорогу, а у мене не вийшло, я розлютився і почав штовхати свої кубики, розкидав свої машинки, у них навіть колеса відлетіли, а ще я хотів пограти з лялькою Дашею, але сестра мені її не давала, я став відбирати її, схопив ляльку за руку і зламав її…»

Вихователь: «Ось бачиш, Зайко, а кажеш, не кривдив. Хлопці, а хіба можна з іграшками так поводитися? А як можна? (Відповіді дітей)

Вихователь узагальнює правила поводження з іграшками

Вихователь: «Правильно, хлопці! Іграшки ображати не можна. Якщо в тебе щось не виходить, то не треба одразу штовхати і кидати іграшки, можна попросити допомоги у дорослих. Якщо ти пограв іграшками, їх треба прибирати на місце, щоб вони не валялися на підлозі, і на них ніхто не наступив. Якщо ти раптом зламав ненавмисне чужу іграшку, потрібно попросити прощення і постаратися відремонтувати іграшку за допомогою мами чи тата. А ще іграшки ніколи не відбирають. Якщо тобі хочеться пограти чужою іграшкою, треба запитати дозвіл у того, чия ця іграшка».

Зайчик: «А я не знаю, як треба питати дозволу»

Вихователь: «Не хвилюйся, Зайко, ми тебе з хлопцями зараз навчимо»

5.Гра «Попроси іграшку»

Діти встають у коло, Заєць у середині,Вихователь дає одну іграшку дитині і спочатку сам просить дозвіл пограти іграшкою

Наприклад: «Аню, чи можна мені пограти твоєю іграшкою?» або "Аня, дай мені, будь ласка, твою ляльку пограти", або "Аня, можна я пограю твоєю лялькою, а тобі поки дам свою машинку" ..., а потім проводиться програвання даної ситуації дітьми по колу.

Зайчик: «Дякую, вам, хлопці, що ви показали мені, як правильно просити іграшку. Я тепер ніколи не відбиратиму іграшки»

Вихователь: «Будь ласка, Зайку, а хочеш тепер з нами пограти?»

6.Вправа «Перетворись на іграшку»

Діти стоять у колі. Вихователь вимовляє слова, перетворюючи дітей на іграшки. Діти мають зобразити ці іграшки. Вихователь вимовляє слова: «Навколо себе всі покрутилися, і на південь всі перетворилися»: діти починають паморочитися навколо себе. Так вихователь перетворює дітей на (машинку, діти ходять групою, зображуючи, як вони кермують, кажучи при цьому: «Ж-Ж-Ж»; м'ячик – стрибають; літак – розправляють руки убік, зображуючи політ; ляльку Дашу – діти присідають тримаючи руки на поясі)

Зайчик: "Ой, хлопці, як з вами цікаво грати!"

Вихователь: «Зайчик, а хочеш, щоб твої іграшки повернулися до тебе?»

Зайчик: "Звісно хочу. Тільки я не знаю, як це зробити»

Вихователь: «Ну, як правильно грати з іграшками ми тебе навчили, а повернути твої іграшки зможе чарівна скринька. Зайчик, де твої фотографії, на яких зображені твої іграшки?

Зайчик: «Ось».

7.Гра «Чарівна скринька»

Вихователь: «Ми зараз опустимо в скриньку фотографії та перетворимо їх на іграшки».

Потім підходить дитина, опускає руку в скриньку і навпомацки відгадує, яку іграшку він зараз дістане. Так із скриньки діти дістають пірамідку, машинку, літак, матрьошку, юлу та м'ячик.

8. Заключна частина.

Зайчик: «Дякую, вам хлопці, ви мені допомогли повернути мої іграшки і навчили, як правильно поводитися з ними, я тепер ніколи не буду їх ображати. Я піду швидше додому і покладу їх на поличку. До побачення. Хлопці!» Зайчик іде.

Вихователь: «Скажіть, хлопці, який настрій мав Зайчик, коли він до нас прийшов?» (Сумне). Просить дітей зобразити сумний настрій, - «А яке стало, коли він пішов від нас додому?» (Радісне). Просить зобразити радісний настрій, - «Молодці, хлопці, ви допомогли Зайчику, і за це він залишив вам частування».

  • Зал зі сценою
  • Стенд для виставки малюнків
  • Вітрини для виставки іграшок, зроблених на заняттях у ЦДО
  • Музичний центр із функцією "караоке"
  • Хід заходу

    Ведучий: Доброго дня, дорогі хлопці! Сьогодні ми покликали вас на Свято улюбленої іграшки. Діти, ви всі дуже любите грати. Ви граєте в рухливі ігри, де потрібно багато і швидко бігати: футбол, хокей; граєте в ігри настільні: шашки, шахи, але є і улюблені іграшки, які ви сьогодні принесли сюди. Ми просили принести Ваші улюблені іграшки.

    Я бачу ви молодці! Прийшли на наше свято із іграшками.

    Погляньмо на них.

    (звучить весела музика. Діти піднімають іграшки над головами та показують ведучому свої іграшки)

    Я бачу тут у нас різні іграшки: і ляльки, і машинки, і м'які звірятка.

    (Виходять діти та читають вірш "Іграшки")

    1. З чого у нас іграшки
    Ляльки, ведмедики та хлопавки?
    З штучного хутра,
    Тканини та гуми,

    2. З пластмаси та металу,
    Дерева та глини.
    З таланту та терпіння,
    З народного вміння.

    3. Не пекарі, шевці,
    А майстри-художники
    Іграшки створювали,
    Ліпили, малювали.

    4. Яскраві, ошатні-
    Іграшкам дуже раді ми.
    Ось петрушка в ковпачку,
    У яскраво-синьому поясі,
    У рожевих чобітках,
    А в руках гармошка.

    5. Лялька Ніна, як Мальвіна,
    З блакитним волоссям,
    Бірюзовими очима,
    А на ніжках нові
    Туфельки бордові.

    6. Ось пухнастий білий зайчик,
    Із чого він? Вгадай-но!
    Він із хутра та з вати.
    Зайчик люблять усі хлопці.

    Ведучий: А зараз давайте згадаємо які ми знаємо казки з героями-ляльками.

    (З зали звучать відповіді: "Буратіно", "Мальвіна" та ін. Можуть називати Артемона, Папу Карло в цьому випадку слід поправляти дітей і говорити, що це живі герої.)

    Ведучий: А ще в яких казках є герої-ляльки ("Чарівник Смарагдового міста", "Стійкий олов'яний солдатик", "Пастушка")

    Ведучий: Хлопці! А ви знаєте з чого зроблено ваші улюблені іграшки?

    (Діти показують іграшки та говорять з чого вони зроблені. З глини, пластмаси, тканини, ниток, дерева)

    Звучить вірш "Солом'яна лялька"

    Золота солома,
    Без сумніву, всім знайома.
    Немов казкові феї,
    Зачаруємо ми над нею:
    Зберемо її в пучечок
    І пов'яжемо поясок,
    Стрічку шовкову,
    Рожеву, нову.
    Шматочок ситцю
    Теж знадобиться.
    Ось із усіх старань наших
    Вийшла лялька Маша!

    Ведучий: А тепер настала черга загадок. Нам їх приготували дехто з вас.

    (Звучать загадки у виконанні хлопців)

    Наряд мій строкатий,
    Ковпак мій гострий,
    Мої жарти та сміх
    Веселять усіх.
    (петрушка)

    Подивись швидше -
    Щічки рожевіють,
    Пістрявенька хустинка,
    Плаття в квіточку.
    Ледве лищь злякаються,
    Всі в гурток збігаються,
    Ховаються один в одному
    Спритні подружки.
    (матрьошка)

    Ішли подружки по доріжці,
    Було їх трошки:
    Дві Матрени, три Матрьошки
    І одна Матрьошечка.
    Ось уперта людина!
    Не змусиш лягти повік!
    Він зовсім не хоче спати,
    Покладу – встає знову
    І стоїть-хитається,
    Як він називається?
    (Ванька-встанька)

    Сірий байковий звірятко,
    Косоокий довговушка.
    Ану, хто він? Вгадай
    І морквину йому дай.
    (зайчик)

    Що це все означає?
    Дочка, а не плаче,
    Спати покладеш - буде спати
    День і два, і навіть п'ять!
    (лялька)

    Я гарна іграшка,
    Буду дівчаткам подружка,
    Я можу сидіти в колясці,
    Закривати вмію очі.
    (лялька)

    Зростанням різні подружки,
    Але схожі один на одного.
    Всі вони сидять один в одному,
    А лише одна іграшка.
    (матрьошка)

    У цій молодиці
    Ховаються сестрички.
    Кожна сестриця
    Для меншої – темниця.
    (матрьошка)

    Його б'ють, а він не плаче,
    Веселіше тільки скаче.
    (м'яч)

    Зростанням малий, та удав,
    Від мене поскакав.
    Хоч одягнуть він завжди -
    З ним не нудно ніколи.
    (м'яч)

    Цю товсту іграшку
    Чи не покладеш на подушку.
    Знати, приклад взяла з коня
    Стоячи спати, а не в ліжечку!
    (неваляшка)

    Він з бубонцем у руці,
    У синьо-червоному ковпаку.
    Він - весела іграшка,
    А звати його:
    (петрушка)

    На стовпчику
    Кольорові сушіння.
    Всі разом -
    Дитяча іграшка.
    (піраміда)

    Сам металевий
    Мозок електричний.
    (робот)

    На одній нозі крутиться,
    Безтурботна, весела,
    У строкатій спідниці танцівниця,
    Музична:
    (Юла)

    НЕВАЛЯШКА

    До чого ж милашка
    Лялька-неваляшка:
    Рожеве личко,
    Губки-земляничинки,
    Очі-василечки,
    В очах - вогники,
    Кружиться, не падає,
    Дітлахів тішить.

    Ведучий: Наше свято продовжується, на сцену запрошуються учасники автомобільних перегонів.

    (На сцені влаштовуються "перегони" в один або кілька заїздів залежно від кількості хлопців із машинками на святі. Звучить весела музика, на сцені йдуть автоперегони до визначення переможця.)

    Ведучий: Ну що автогонки закінчилися. І для переможців і для всіх глядачів ляльки виконають танець, але, звичайно, не одні, а зі своїми господинями.

    (Звучить пісня чи весела музика. Дівчатка з ляльками виконують танець. Це може бути підготовлений танець або можна провести додатковий конкурс "Танцюристів")

    Ведучий: Хлопці! Коли ви йшли на наше свято, то, звичайно, бачили виставку іграшок, зроблених руками хлопців нашого центру. Як ви думаєте? Ви зможете самі робити іграшки?

    (З зали звучить - так, так, так)

    Звичайно зумієте. І у цьому вам допоможуть керівники гуртків нашого Центру.

    Давайте послухаємо вірш про дівчинку-рукоробку

    (Звучить вірш "В'язана лялька")

    В'язана лялька

    Керівниця-майстриня
    Увечері в'язала на спицях.
    Не хусточка, не шарф, не шапка
    Яскраво-руда пов'язана лапка,
    Хвіст кільцем, кирпатий носик
    І загавкав веселий песик,
    Пустотливий, на маківці вушка -
    Отакі у нас іграшки!

    Ведучий: Настав час пограти. Гра називається "Знайди мене". Від кожної команди запрошуються по п'ятьох людей зі своїми іграшками.

    Ви повинні запам'ятати у кого з хлопців якась іграшка. Потім посадимо іграшки відпочити, а самі погуляємо сценою. (Діти роблять два кола під веселу музику). Тепер кожен із вас бере одну іграшку іншої команди та віддає її господареві. Яка команда найвірніше виконає завдання, та команда і буде переможцем.

    (Гра може проходити в кілька етапів, це залежить від кількості команд та учасників)

    Ведучий: А ось інша гра.

    На сцену запрошуються по кілька людей. Бажано зав'язати очі. Хто за одну хвилину надує найбільшу кульку або надувну іграшку, той і переміг.

    (Гру можна проводити кілька разів, у результаті кожен учасник гри отримує надувну кульку або іграшку в подарунок.)

    Ведучий: Ми веселилися, грали і зовсім трохи втомилися. І час нам відпочити.

    Давайте побаюкаємо наші іграшки.

    (Діти баюкають ляльок під колискову пісню. Бажаючі дівчатка можуть вийти на сцену)

    Ми відпочили все на славу,
    І переможці з права
    Похвал гідні і нагороди,
    І ми призи вручити вам раді!

    (Ну ось наш свято добігає кінця. Залишилося тільки нагородити переможців конкурсу малюнків "Моя улюблена іграшка".)

    (Проводиться нагородження дітей)

    Ось настав момент прощання,
    Буде короткою наша мова:
    Говоримо вам: до побачення!
    До нових щасливих зустрічей.

    Література

    1. В.С. Горічова. Ляльки. "Академія розвитку", Ярославль, 1999 рік.
    2. О. Узорова, Є. Нефьодова. Велика книга загадок. "Планета дитинства", Москва, 2003 року.
    3. Свято в сімейному колі. "Світ книги". Москва, 2001 рік.

    Конспект заняття з розвитку мови

    "Моя улюблена іграшка"

    Завдання:

    Вчити складати розповідь-опис про свою улюблену іграшку, розповідаючи послідовно, виразно;

    Формувати шанобливе ставлення до однолітків: уважно слухати своїх товаришів, не перебивати;

    Активізувати словник на тему «Іграшки», удосконалювати граматичний лад мови;

    Вчити дбайливо ставитися до іграшок.

    Попередня робота:

    розгляд ілюстрацій із зображенням іграшок, ліплення іграшок, обведення трафаретів та розфарбовування, дидактичні ігри: «Доміно», «Лото» «З чого зроблено?»

    Обладнання таматеріал:іграшки з різних матеріалів, мольберт

    хід заняття:

    Організаційний момент

    (Стук у двері. Листоноша приносить посилку та лист)

    Вихователь:Діти, нам у групу принесли посилку, листоноша сказав, щоб дізнатися, що в посилці потрібно прочитати листа. (Відкриваємо листа). У листі сказано, щоб дізнатися, що у посилці, потрібно відгадати загадки. Відгадаємо?

    Їй міняю я вбрання,
    Спати кладу, гуляти вожу,
    Розчешу і якщо треба,
    Красивий лук пов'яжу.
    (Лялька)

    Дітки тихо в ній сидять,
    Сказатися не хочуть.
    Раптом їхня мама втратить,
    Раптом їх хтось розкидає?
    (Матрьошка)

    У братика є їх багато:
    Легкова, вантажна та спеціальна така.
    У цій відчиняю дверцята
    У цю вантажиться пісок.
    Ми з братиком, якщо чесно
    У них граємо весь день.
    З чим же так граю я, підкажіть, друзі?
    (Машинки)

    Вихователь: Молодці. Ви все правильно відгадали. А як одним словом можна назвати усі ці предмети? (Іграшки. Вихователь відкриває коробку)

    Основна частина

    Вихователь: Так, це іграшки Їх тут багато. А головне вони всі різні та яскраві! Якби іграшки від нас пішли, нам було б нудно і сумно, тому іграшки необхідно берегти і завжди прибирати їх на місце після гри (Дістаємо іграшки з коробки і розставляємо на столі)

    Із яких матеріалів роблять іграшки? (Пластмаса, дерево, тканина, метал)

    Які бувають іграшки? (Механічні, автоматичні, заводні, плюшеві)

    Підберіть слова, які допоможуть вам висловити ваше ставлення до іграшки (улюблена, красива, дивовижна, чудова, забавна, прекрасна, симпатична, цікава тощо)

    Вихователь:- А зараз хлопці, пограємось у гру «Хто уважний?». Я називатиму різні предмети та іграшки. Ви плескаєте у долоні лише тоді, коли почуєте назву іграшок. (Машинка, лялька, кубик, дзиґа, береза, матрьошка, брязкальце, горобець, конячка, барабан, неваляшка, телевізор, літачок, кораблик, м'яч.)

    Вихователь:Які ви уважні, молодці. А давайте спробуємо скласти описову розповідь про свою улюблену іграшку, а розповідати ми будемо за допомогою запитань:

    1. Що це?

    3. Розмір.

    4.Матеріал, з якого зроблена іграшка.

    6. Яка на дотик?

    7. Які деталі має?

    8. Як з нею грають

    Вихователь:

    Це машина. Вона різнокольорова. Машинка має кабіну, кузов, колеса. Вона виготовлена ​​з пластмаси. Машинкою грають. (Машинку возять, катають, перевозять вантажі)

    Вихователь:

    Давайте трохи передихнемо і проведемо фізкультхвилинку.

    Фізкультхвилинка «Мої улюблені іграшки»
    Неваляшка, подивися,
    Хоч куди її нагни.
    (Нахиляючись зробити видих, випрямляючись-вдих.)
    Встане знову прямо,
    Так вона вперта.
    (Нахили в сторони по 3 рази, вперед-назад по 3 рази.)
    Закрутилася дзиґа, закрутилась,
    Занадто швидко не крутись,
    (Кругові обертання тулубом 3 рази на один бік, 3 на другий.)
    Годі, все зупинись.
    Наш веселий дзвінкий м'яч,
    Знову він помчав схопитися.
    (Підстрибнути 8 разів.)
    Лялька Катя раптом пішла,
    Тягне руки до нас вона.
    Говорить час грати,
    Я втомилася вас тут чекати.
    (Підняти праву ногу та ліву руку, потім навпаки.)
    Щоб із кулькою грати,
    Треба кульку надувати.
    (Долоньки рук на животі. При вдиху надути живіт, при видиху втягнути живіт у себе. 6 разів.)

    Вихователь:А зараз я пропоную вам вибрати якусь іграшку та розповісти про неї, спираючись на схему. (Складання описових оповідань дітьми.)

    Підсумок

    Вихователь:Діти, чим ми сьогодні робили? (Відповіді дітей) Так, ми сьогодні відгадували загадки про іграшки, грали в різні ігри, складали описову розповідь про іграшки. Зараз я пропоную вам зіграти ще в одну гру, яка називається "У кожної іграшки свій будиночок". Всі іграшки в нашій групі мають своє місце. Зараз ми згадаємо, де знаходиться «будиночок» біля кожної іграшки та проводимо їх туди.

    Ціль:закріплювати уявлення дітей про особливості будови, зовнішнього вигляду різних іграшок.

    Матеріал:різноманітні іграшки, набори для вирізування площинних геометричних фігур, конверти від Самодєлкіна.

    Хід гри

    Ст.Сьогодні листоноша приніс нам листа від Самодєлкіна. Він затримується в іншому дитсадку з ремонтом іграшок і просить нас допомогти йому. Він надіслав креслення іграшок та їхні деталі – треба їх зібрати.

    Спробуємо самі зайнятися ремонтом? І до приходу Самодєлкіна у нас буде повний порядок! Ми підберемо всі картинки деталей до зображення із зображенням цілої іграшки.

    Наприклад, з яких деталей складається креслення цієї кульки? (Овал великий, трикутник маленький, лінія крива.) Знайдіть (виріжте) такі деталі і складіть їх таку ж кульку. Далі аналогічно складемо ракету, ведмедя тощо.

    Що змінилося?

    Ціль:розвивати зорову пам'ять, уміння правильно позначати просторові відносини, здійснювати просторові переміщення.

    Матеріал:різноманітні іграшки, предмети меблів.

    Хід гри

    Ст.Подивіться та запам'ятайте, як і де розташовані іграшки у нашому куточку. Ви все відвернетеся, а ведучий змінить розташування двох-трьох іграшок. Найуважніший із вас помітить зміни і скаже, наприклад, так: «М'яч лежав на столі, а тепер він під стільцем; ведмедик сидів у візку, а тепер на дивані» і т.п.

    Потім ведучий може прибрати одну-дві іграшки (у мішечок, скриньку), а діти відгадають, чого не стало в куточку.

    Перемагає найуважніший гравець.

    Новосілля ляльки

    Ціль:розвивати вміння означати просторові відносини, здійснювати просторові переміщення.

    Матеріал:лялькова кімната, геометричні фігури, фланелеграф, бланки різних варіантів лялькової кімнати.

    Хід гри

    Ст.У нашої ляльки Тані сьогодні є новосілля. Має нову іграшкову кімнату. Діти розглянути лялькову кімнату. Розкажіть, де стоїть меблі: «У лівому верхньому кутку знаходиться шафа, у лівому нижньому кутку – диван, у правому верхньому кутку телевізор, у правому нижньому кутку – письмовий стіл, перед телевізором – крісло, посередині стоїть круглий стіл».

    Чи хочете ви допомогти ляльці зробити перестановку. Зараз ми разом складемо на фланелеграф план кімнати, використовуючи геометричні фігури замість предметів.

    Чудово! Виберіть собі за одним планом кімнати на бланку. Розгляньте уважно та розставте предмети у нашій ляльковій кімнаті згідно з вашим планом. Як ви вважаєте, який план найзручніший? Чому? Який сподобається ляльці? Розставимо її меблі саме так!

    Хто швидше одягне ляльку?

    Ціль:розвивати координацію рухів, спритність.

    Матеріал:ляльки з одягу.

    Хід гри

    Ст.Хлопці, ви все вже великі, багато чого навчилися в дитячому садку, збираєтесь до школи. А ось наші ляльки так і не навчилися вдягатися самі на прогулянку. Ви їм допоможете?

    Кожна лялька має однакову кількість одягу. Скільки ляльок, стільки і дітей, що змагаються. Решта – уболівальники.

    Діти змагаються між собою, переходячи з туру в тур (залежно кількості ляльок з одягом). У результаті виявляється переможець - найшвидший та спритний.

    Ігровий куточок

    Ціль:стимулювати розвиток мислення; вправляти у класифікації іграшок за призначенням, у побудові доказової фрази.

    Матеріал:розвиваючі іграшки, інші різноманітні предмети.

    Хід гри

    Вихователь обладнає кілька ігрових куточків (для хлопчика, для дівчинки, для малюка, для старшого дошкільника, для дитини-музиканта, для дитини-спортсмена тощо).

    Ст.Діти, уважно розгляньте ці ігрові куточки і скажіть, хто може грати в них і за якими ознаками ви це визначили.

    Наприклад, в одному з куточків може грати малюк із молодшої групи, бо тут лежать брязкальця, іграшки-піщалки, м'які кубики, неваляшка, великий плюшевий ведмідь тощо.

    «У цьому куточку гратимуть наші дівчатка, бо вони люблять таких маленьких ляльок із різним одягом, з посудом та меблями».

    «А в цьому куточку гратиме той, хто знає літери та вміє читати, бо це ігри з літерами та словами, у них мало картинок, є цифри, які ми ще не вчили». І т.д.

    В. Хлопці, хто з вас у якийсь куточок хоче піти пограти? Чому ти обираєш такі ігри? Чим вони тобі подобаються? З ким із дітей нашої групи ти хочеш грати?

    Різні м'ячі

    Ціль:збагачувати уявлення дітей про різноманітність ігор із м'ячем, про спортивні ігри; вправляти у словотворі.

    Матеріал:різні м'ячі, картинки із зображенням спортсменів та спортивних м'ячів.

    Хід гри

    Ст.Подивіться, хлопці, що я принесла вам у цій великій сумці. Яка це сумка? (Спортивна) Що в ній носять? (Спортивна форма, спортивний інвентар.)

    Відкриємо? Що ви тут бачите? (Це м'ячі.) Їх тут багато. Вони всі різні? Знайдіть однакові м'ячі.

    Чи знаєте ви, навіщо потрібні ці м'ячі? У мене є зображення гравців-спортсменів. Подивіться уважно на картинки і скажіть, як називається кожен із видів спорту, гравець? Підберемо до них їхні м'ячі. Як називаються ці м'ячі? Наприклад: «На цій картинці грають у футбол. Ці гравці – футболісти. А їхній м'яч називається футбольний».

    Також: регбі, волейбол, баскетбол, настільний теніс, великий теніс, водне поло, більярд, мотобол, хокей з м'ячем.

    Магазин іграшок

    Ціль:розвивати діалогічну мову дошкільнят; вправляти у складанні описових оповідань; автоматизувати вимову деяких звуків у зв'язному мовленні .

    Матеріал:іграшки, у назвах яких є заданий звук. Наприклад, "м" - матрьошки, машина, ведмедик; "п" - поїзд, гармата, Петрушка; «б» - барабан, балалайка, Буратіно, собака, білка, та ін.

    Хід гри

    Вихователь розставляє на столі іграшки та пропонує дітям пограти.

    Ст.Давайте пограємо у магазин. Ви купуватимете іграшки. Не забувайте, які ввічливі слова слід говорити при цьому. «Дайте, будь ласка, іграшку (ляльку): ошатну, нову, красиву, велику і т.д.»

    "Візьми, будь ласка, ляльку". «Дай, будь ласка, іграшку (ведмедика): коричневого, волохатого, м'якого, великого…» «Дай, будь ласка, іграшку пірамідку): яскраву, пластмасову, маленьку…»

    Я буду продавцем. Ким я буду? (продавцем.)

    А ви будете покупцями. Ким ви будете? (Покупцями.)

    Що робить продавець? (Продає.)

    Що робить покупець? (Купує.)

    Вихователь показує іграшки, які він має намір продавати. Діти називають їх. Потім запрошується до столу одна дитина:

    Яку іграшку ти хотів би купити? (Дитина не називає, а описує її.) Після чого продавець дає іграшку покупцю: «Для чого тобі потрібна ця іграшка?» (Дитина відповідає і сідає.)

    До магазину запрошується наступний. Тепер продавець пропонує: «Я можу продати лише іграшки, у назві яких є звук «м».

    Якщо дитина правильно називає предмет, йому вручається купівля.

    І так доти, доки всі предмети не будуть розпродані.

    Ст.А тепер я проситиму своїх майбутніх продавців розставити іграшки в магазині. Слухайте уважно! Я даватиму вам доручення, куди і як розставити іграшки: «Постав матрьошку на маленький кубик, посади матрьошку на стілець».

    Постав ляльку перед м'ячем. Поклади лялечку в машину. Постав перед машиною машинку. І т.д.

    Опиши іграшку

    Ціль: збагачувати словниковий запас дітей прикметниками на тему «Іграшки»; розвивати ситуативно-ділову форму спілкування між однолітками.

    Матеріал:різноманітні іграшки, схема для підбору ознак.

    Хід гри

    Діти діляться на підгрупи по три-чотири особи та обирають іграшку. Кожна команда по черзі називає слово-визначення до обраної ними іграшки. Виграє команда, яка назве більшу кількість слів-визначень.

    Наприклад:

    1-ша команда.Лялька - велика, нова, ошатна, пластмасова, м'яка, улюблена, дорога, весела, світловолоса, крокуюча, говоряча, покинута і т.д.

    2-а команда.Машинка - маленька, невелика, металева, гладка, дрібна, нова, швидка, спеціальна, синя, легка і т.д.

    3-тя команда.Конструктор - пластмасовий, дрібний, різнокольоровий, строкатий, цікавий, гладкий і т.д.

    Класна година-гра «Моя улюблена іграшка», 1 клас.

    Цілі: дати можливість учням згадати про свою улюблену іграшку; показати значення іграшки в житті дорослої та дитини; виховувати вміння спілкуватися, бути щирим та чесним.
    Обладнання: малюнки учнів; ребус; ватман, олівці, фломастери, крейда; іграшки; «квітка-семиквітка» із завданнями; картки із назвами іграшок; казкові герої.

    Хід заняття:

    1. Вступне слово:

    Прочитайте на дошці як називається наш позакласний захід? (Іграшки – наші друзі. Моя улюблена іграшка.)

    Сьогодні ми з вами поговоримо про ваші улюблені іграшки, дізнаємося для чого вони служать, пограємось, потанцюємо, пофантазуємо).

    Відгадайте ребус на дошці: «ІГРАШКА»
    - Як ви вважаєте, що означає слово «іграшка»?
    - А навіщо дітям потрібні іграшки? А дорослим?

    Іграшки існують не тільки для дітей, а й для дорослих. А які це іграшки? (Більярд, шашки, шахи, карти, доміно, лото та ін.)

    А у які іграшки ви граєте зараз? А коли були маленькими?
    - Якими іграшками грали ваші батьки, бабусі, дідусі?

    2. ^ Розповідь про свою улюблену іграшку:

    Ви намалювали малюнки, на яких зобразили свою улюблену іграшку. Зараз потрібно вийти до дошки, показати свою улюблену іграшку і розповісти про неї фантастичну розповідь, яку ви придумали вдома.

    3. ^ Незвичайний випадок з казковими героями:

    Одного разу Лунтік йшов стежкою, а назустріч йому біг Пчеленок, в одній руці у якого був портфель, а в іншій руці ведмедик. Лунтік запитав у Пчеленка куди це він іде такий ошатний? Бджілка йому відповіла, що йде до школи, адже вона вже велика і в школі читатиме, малюватиме, навчатиметься. – А ведмедика береш із собою? Запитав Лунтік. На що Пчеля йому відповів, що він старий, брудний і що він віддасть його комусь, він йому не потрібен. Лунтік обурено глянув на Пчеленка і сказав, що він поганий учень. А Бджілець подумав, що Лунтік ще дуже дурний, бо не ходить до школи.

    Дайте відповідь, хлопці, хто тут правий, хто винен?

    4. ^ Давайте фантазувати!

    Давайте уявімо, що всі іграшки зникли, випарувалися. Що було б на землі?

    5. Вірш Г.Ладонщикова «На полиці магазину»

    Хто знає, як виготовляють іграшки?
    - Послухайте вірш ... (хлопці по ролях розповідають вірш)
    - Який великий шлях проходить іграшка, перш ніж стати гарною, яскравою, коханою.
    – А що треба робити, щоб іграшка довго жила?

    6. ^ Гра «Магазин», на столі: (лялька, мотоцикл, кегля, кулька, пістолет, кубики, окуляри, лопатка, яблуко, слоненя, порося). - Вийти до магазину, витягнути картку з назвою іграшки, а щоб її взяти собі, потрібно розповісти про те, як ви з нею гратимете.

    7. Загадки про іграшки:


      Маленькі будиночки вулицею біжать.
      Хлопчиків та дівчаток вулицею везуть.


      Цей будинок гарний чий? З яких він цегли?


      Зростанням різні подружки, але схожі один на одного, всі вони сидять один в одному, а всього одна іграшка.


      Ходить з краю та на край, ріже чорний коровай, ззаду ходить інший, сипле сіллю золотою.


    8. Танець зі своїми улюбленими іграшками.

    9. Гра «Квітка-семиквітка»

    Вийти до дошки, відірвати листочок і виконати завдання зі своєю іграшкою. (Завдання пропонуються з різних тем та напрямків, враховуючи індивідуальні особливості дітей).

    10. Підсумок:

    Як потрібно ставитися до своїх іграшок? Що робити з іграшками, з якими ви вже не граєте?

    11. Колективна робота у мікрогрупах: намалювати на ватмані колективний малюнок своїх улюблених іграшок. (Уч-ся діляться на мікрогрупи).

    THE BELL

    Є ті, хто прочитав цю новину раніше за вас.
    Підпишіться, щоб отримувати статті свіжими.
    Email
    Ім'я
    Прізвище
    Як ви хочете читати The Bell
    Без спаму